Визначена причина стійкості деяких бактерій до високої температури

Бактерії здатні стабілізувати навіть гнучкі, багатофункціональні білки.

Вчені під керівництвом Паоли Пикотти з дослідницького інституту ETH Zürich (Швейцарія) задалися питанням, чому людина не може витримувати температури понад 44°C, а багато небезпечні бактерії – можуть. Це призводить до того, що організм не може боротися з інфекцією за допомогою підвищення температури.

Медики назвали найбільш небезпечний для здоров’я кухонний об’єкт

Швейцарські вчені проаналізували реакцію на підвищення температури до 76°C біля 8000 різних білків і прийшли до цікавих висновків. Виявилося, що далеко не всі білки денатурують при високій температурі. Найбільш термочутливими і схильні до руйнування білки є одночасно найбільш гнучкі за своїми властивостями білки, що виконують в клітині багато різних функцій. При поступовому підвищенні температури спочатку денатурировало невелика кількість білків, але мають ключове значення. Загибель клітини організму відбувається через те, що їхні функції не компенсуються.

За чи проти: наскільки небезпечно засмагати топлес

Більшість же частина білків живої клітини в дійсності є термостабільність. Причиною стійкості до високої температури бактерій начебто Escherichia coli є їх здатність робити термостабільність (стабілізувати) навіть гнучкі, багатофункціональні білки. Для цього мікроорганізми виділяють спеціальні речовини, наприклад, етанол. Це дозволяє бактеріям безболісно витримувати температури до 70°C.

Читайте также:
Гіпертонію визнали хворобою аутоімунної

 


Вчені виявили унікальні антибіотики у рептилій
читайте також

Источник:Telegraf

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: