Основні правила здорового сну

Здоровий сон – найважливіша складова способу життя людини.

Давайте підрахуємо, скільки разів на тиждень ви встаєте з ліжка злий і невиспаний? Швидше за все, до декількох разів у тиждень. І навряд чи ви намагалися змінити режим свого дня, або хоча б правильно підібрати постільні приналежності. Дуже даремно, адже здоровий сон – найважливіша складова способу життя людини. І як же нам, нарешті, почати висипатися?

По-перше, слід правильно визначити режим дня. Лягайте спати стільки, скільки вам зручно, і прокидайтеся тоді, коли хочете. Якщо ви хочете лягати раніше, починайте перебудовуватися потроху – лягайте спати на п’ятнадцять хвилин раніше кожен день, поки не прийдете до зручного для вас часу. Не варто робити різких стрибків, коригуючи режим дня.

По-друге, правильно вибирайте постільна білизна. Подушки стандартних розмірів (80х80) включають також місце для шиї, що спочатку може призвести до незручностей і порушень сну, а потім і до остеохондрозу. Виберіть зручну для вас плоску прямокутну подушку. Ковдра не повинно бути
7c15
жарким і товстим, оптимальний варіант – тонке ковдру або простынка влітку, товстіший – взимку. В іншому випадку вам буде дуже незручно. Постільна білизна потрібно вибрати бавовняне і регулярно прати.

По-третє, правильно вибрати одяг для сну. Одяг для сну повинна бути окремою, краще всього купити піжаму, тільки вибирайте тонку бавовняну, яка добре вбирає піт. Одяг для сну не повинна заподіювати незручність – натирати швами, бути занадто вузькою. Підберіть собі найзручніший варіант піжами.

По-четверте, за півгодини до сну не потрібно надто збуджуватися. Краще за дві години не користуватися комп’ютерами, мобільними телефонами, так як блакитний світло від їх екранів перешкоджає засинанню. Перед сном можна почитати цікаву книгу або зайнятися рукоділлям. Ще можна придбати в аптеці спеціальні заспокійливі чаї і пити їх по інструкції.

Не замислюйтеся над питанням, скільки вам спати, адже для кожного з нас відповідь на це питання індивідуальне. Просто привчіть себе висипатися, і життя заграє яскравими фарбами.

Источник:Telegraf


Leave a Reply

Your email address will not be published.