Чому накопичується жир на животі: 6 основних причин і 11 ефективних рішень

Почему копится жир на животе: 6 основных причин и 11 эффективных решений Здоров'я

Медики вважають нормальним станом, коли в області живота є невелика кількість жиру, так як його прошарок захищає внутрішні органи і кістки.

Однак його надлишок (у чоловіків в області талії більше 102-104см; у жінок – 88-90см) – це не тільки не естетично, але і тягне за собою проблеми зі здоров’ям.

Тому слід вживати заходів, але, як відомо, чим позбавлятися від порушень в організмі, – краще не допускати їх.

Чому утворюється жир на животі

Схильність, обумовлена ​​генетикою

В яких місцях відкладається жир: на плечах і руках, стегнах, талії та животі – багато в чому залежить від спадкових факторів.

Існує два основних типи будови тіла: «груша» і «яблуко».

У першому випадку жир накопичується в основному в нижній частині тіла (частіше на сідницях). У другому, – жир зосереджується в центральній частині, що і призводить до збільшення живота.

Але спадкова схильність не означає безвиходу, просто слід прикладати більше зусиль для усунення жирових відкладень.

Гормональні зміни

Вони можуть відбуватися в будь-якому віці, як у чоловіків, так і у жінок. Нерідко це пов’язано з наявністю ендокринних порушень в організмі, що може привести до серйозних ускладнень не тільки з фігурою, але і здоров’я в цілому.

У жінок спостерігається тенденція до появи жиру в області живота після менопаузи. Це безпосередньо пов’язано з гормонами: зменшується кількість естрогенів (жіночих статевих гормонів) і активніше йде відкладання жиру навколо живота.

Аналогічно і у чоловіків зі зменшенням числа статевих гормонів – жир інтенсивніше утворюється в області талії.

Переїдання

Як не банально це звучить, але багато людей не помічають, що систематично переїдають. Причому для поповнення енергії організму потрібно значно менше, ніж він часто отримує. Поступово виробляється звичка: їсти більше, ніж потрібно, а не використані калорії відкладаються «на запас».

Крім зростаючого живота, переїдання може спровокувати хвороби серцево – судинної системи, діабет та інші.

Малорухливий спосіб життя

Цей фактор у поєднанні з переїданням – прямий шлях до погіршення здоров’я і ожиріння.

Сучасні люди більше пересуваються на автомобілях, і це призводить до дефіциту рухів, які необхідні для нормальної життєдіяльності.

Нерідко навіть заняття фітнесом не можуть виправити ситуацію.

Американські вчені провели дослідження, засновані на порівняннях двох груп жінок: хто дивився ТВ більше трьох годин в день і не більше однієї години. Ті, хто витрачав більше часу на перегляд телепередач – мали подвійний ризик постраждати від ожиріння, ніж ті, хто заміняв ТВ прогулянкою на свіжому повітрі.

Проблеми з кишечником

Шлунково-кишковий тракт відіграє не останню роль в обміні речовин, і для підтримки імунітету людини.

Порушення балансу кишкової мікрофлори призводять до збільшення ваги, появі жиру на животі, а згодом можуть спровокувати серйозні захворювання.

Зловживання промислово обробленої їжею прискорює ці процеси. І навпаки, чим більше людина їсть свіжих і цілісних продуктів, тим краще працює кишечник і організм в цілому.

Уповільнений метаболізм

З віком обмін речовин загальмовується, це неминуче. Організму все важче спалювати калорії і легше запасати енергію (що призводить до відкладення жиру).

Жінки, як правило, більш схильні до утворення жиру в області живота. У зв’язку з цією обставиною, необхідно переглядати раціон харчування і кількість споживаної їжі.

Як позбавлятися від жиру на животі

1. Мотивувати свою мету

Для того, щоб досягти результату, потрібно чітко уявляти те, до чого прагнеш. Мріяти про те, як добре було б схуднути, і нічого не робити – не змінять становище.

Для одних людей приводом може бути кращий зовнішній вигляд, для інших – профілактика можливих захворювань, хтось відчуває приємну легкість в рухах, коли немає надмірної ваги.

Головне виробити комплексний підхід до проблеми, і рішуче діяти, приймаючи необхідні обмеження.

2. «Не заїдати» стреси

При будь-яких непередбачених заворушеннях, розладах, коли щось не виходить – людина намагається заспокоїтися, і нерідко йде хибним шляхом.

Вживання солодощів, випічки доставляє позитивні емоції, і відволікає. Якщо це увійде в звичку, то від живота позбутися не вдасться.

Треба постаратися переключити свою свідомість на позитив, не вдаючись до задоволення свого шлунка.

3. Обережно: трансжири!

Вибірковість в їжі – одна з обов’язкових умов схуднення. Додавання трансжирів подовжує термін багатьох упакованих продуктів, але для здоров’я вони, м’яко кажучи, не корисні. Крім того, ці добавки можуть викликати запалення і сприяти набору ваги, особливо в області живота.

4. Підступність рідких калорій

У фруктових соках маскується надлишок цукру, який, практично, нівелює користь від вітамінів, що містяться в ньому.

Крім того, солодкі напої не задовольняють апетит, на відміну від твердої їжі. Їх можна випити значно більшу кількість, що відразу негативно відбивається на скупченні жиру.

5. Потрібно правильно вживати алкоголь

Помірні дози, зокрема червоного вина, допомагає організму зміцнити серцево – судинну систему.

Однак, перевищення норми призводить до захворювань печінки, інших проблем зі здоров’ям, і додає зайвих калорій, які концентруються переважно у області живота. Звідси і пішов вислів «пивний живіт».

Вчені знайшли зв’язок між надмірним споживанням алкоголю у чоловіків і набором зайвої ваги навколо талії.

6. Віддавайте перевагу продуктам, багатих на клітковину

Розчинні волокна добре допомагають в нелегкій задачі схуднення.

Поглинаючи воду з організму, вони утворюють щільний гель, який зосереджується в кишечнику. В результаті, переміщення їжі по шлунково-кишкового тракту трохи сповільнюється, що призводить до більш тривалого (в порівнянні з іншими продуктами) відчуття ситості.

Бажано їсти більше овочів і фруктів (де менше фруктози), бобових культур і злаків, особливо вівса.

Згідно з деякими дослідженнями, 15г клітковини щодня знижує кількість спожитих калорій до десяти відсотків.

7. Не ігноруйте в раціоні білок

Білкова їжа багата важливими макро- і мікроелементами, які сприяють підтримці м’язової маси, не додаючи жиру.

Білки знижують тягу до їжі, розганяючи метаболізм. Вони допомагають не переїдати і не набирати швидко вагу після повернення (після певних обмежень) до звичного для людини харчуванню.

Збільшити кількість білка в раціоні до 30% можна не тільки за рахунок м’яса, але і яєць, риби, горіхів, бобових, молочних продуктів.

8. Скоротіть споживання вуглеводів

Обмеження вуглеводів зарекомендувало себе, як найбільш ефективний спосіб позбавлення від жирових відкладень.

Причому позитивний результат буде навіть в тому випадку, якщо всі інші продукти є як зазвичай. Знизивши щоденну норму вуглеводів на п’ятдесят грам, вже можна домогтися зменшення живота.

Це відбудеться при частковому переході організму до стану кетоза, коли в якості енергії він буде використовувати більше жири.

9. Висипайтеся

Приблизно третина сучасних людей сплять менше шести годин. На думку вчених – це одна з причин набору ваги, який збирається в основному на животі.

У «чорний список» потрапляють і ті, хто працює в нічні зміни або подобово.

Пояснюється цей факт тим, що гормони, що відповідають за сон і неспання, пов’язані з почуттям голоду. Те, що людина недоотримує від нічного відпочинку, вона намагається набрати калоріями.

Таким чином, сон не менше семи годин – одна з умов, щоб виглядати стрункіше.

10. Тренуйтеся правильно

Звичайно для позбавлення жиру на животі, не можна обійтися без фізичних вправ. Комплекси різних варіантів доступні в інтернеті.

Але, не слід вважати, що будь-які з них допоможуть від нагальної проблеми. Наприклад, їзда на велосипеді і пробіжки гарні для зміцнення серцевого м’яза, але на обсязі талії це ніяк не відіб’ється.

Для того щоб прибрати живіт, потрібні силові навантаження (помірні, з урахуванням віку). Вони сприяють збільшенню м’язової маси, яка необхідна для спалювання жиру. При підтримці м’язів в тонусі, витрачається багато енергії, що і допомагає зменшити жировий прошарок.

11. Навчіться самоконтролю

Звички складають основу життя людини. Від того, які з них переважають: шкідливі чи корисні – багато в чому буде залежати його здоров’я і зовнішній вигляд.

При зламі непотрібних стереотипів, процес схуднення запускається, як би сам по собі. Але особливо важко пережити перехідний період. Доведеться «переконати» свій мозок в необхідності змін.

Це зовсім не простий процес, але, цілком можливий!

Пам’ятайте:

Не все відразу може вийти. І навіть якщо людина зривається (наприклад, наївшись улюбленої вуглеводної їжі), – це ще не привід відмовлятися від мети.

Чим більше спроб, тим більше шансів на успіх!

Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.