Психолог підказав ефективний метод боротьби з поганим настроєм і думками

Чим далі ви контактуєте з причиною свого болю, тим глибше та травма.

Щоб вилікувати свою психіку, людині необхідно йти до психолога. Ніякого іншого методу або чарівної пігулки не існує.

Про це написав у Instagram психолог Михайло Лабковский.

“Друзі мої, судячи з ваших листів, пора поговорити про те, чому я раджу йти до психолога. В листах ви пишете приблизно наступне: “У дитинстві мене принижували батьки”, “я 20 років у шлюбі, і все погано”, “мені 45, все життя страждаю заниженою самооцінкою” … А далі йде питання: “Порадьте якийсь реально діючий метод, щоб вилікувати мою психіку!”” – пише він.

За словами Михайла, подібні прохання людей звучать приблизно так: “Півжиття я пролежав з прищемленной каменем ногою, порадьте який-небудь простий, нехитрий, а головне “домашній” спосіб, щоб нога більше не хворіла. До лікаря йти не хочу знімати камінь з ноги – теж. Це дорого і не факт, що допоможе”.

“Зрозумійте – ваші проблеми сформувалися не за один рік, тому немає ніякої чарівної пігулки, яку можна ось так взяти і все вирішити. Є перший крок до одужання – хоча б відсунути камінь, а значить, сходити, наприклад, на лекцію. Почати вже щось робити зі своїм життям, змінювати свою поведінку і позбавлятися якщо не від наслідків травми, то хоча б від ТРАВМУЮЧОГО ЕЛЕМЕНТА”, – радить Лабковский.

Читайте также:  Як харчуються довгожителі зі всього світу

У той же час Михайло наводить ще один приклад і пояснює свою позицію.

“”Треба мною 10 років знущається чоловік, але ви такий категоричний, чому відразу розлучатися?”. Тому що розлучення – це спосіб хоча б знести той камінь, під яким ви валяєтеся. Ніхто не говорить, що відразу після цього ваша психіка стане іншою і перший хлопець, якого ви зустрінете, буде просто ідеальним. Але чим далі ви контактуєте з причиною свого болю, тим глибше та травма, яку ви самі собі наносьте. Подумайте про це на дозвіллі”, – підсумував психолог.

Источник

Залишити коментар