Путін назвав “знущанням” те, як Київ виконав “мінські угоди”

fallback Політика

Путін назвав “знущанням” те, як Київ виконав “мінські угоди”

Президент Росії Володимир Путін заявив, що українська влада виконали “мінські угоди” формально правильно, а по суті це, на його думку, схоже на знущання

Про це він заявив під час виступу на Міжнародному дискусійному клубі “Валдай” у Сочі, пише “Українська правда”.

“Якщо ми хочемо досягти тривалого миру на південному сході України і відновлення територіальної цілісності країни, ніякого іншого шляху, крім виконання “Мінських угод”, не існує”, – сказав Путін, зазначивши, що Німеччина і Франція можуть зіграти роль в цьому процесі.

Він вважає, що лідери цих країн “досить об’єктивно” оцінюють ситуацію навколо конфлікту в Україні, незважаючи на те, що, на думку Путіна, “підтримують київська влада”.

“Вони вже розуміють, що проблеми, які там склалися, складаються не тільки з двох кольорів – білого і чорного. Все набагато складніше”, – заявив президент РФ.

“Без участі Європи і США врегулювати ситуацію навряд чи вдасться”, – сказав він, звинувативши Україну в невиконанні ключових положень “мінських угод” і відзначивши, що в таких умовах безглуздо спонукати Росію і бойовиків до виконання цих домовленостей.

Читайте также:
Проект держбюджету на 2016 рік з'явиться у Раді на початку грудня – Кириленко

Путін заявив, що чекає від України змін до Конституції, які повинні бути узгоджені з бойовиками.

“Київська влада внесли зміни в Конституцію без погодження з цими невизнаними республіками. Стверджують, що вони погодили з Венеціанською комісією. Добре. Але в “мінських угоди” нічого про Венеціанську комісію не сказано. Там сказано про погодження з Донбасом. Цього не зроблено”, – сказав він.

“Ці зміни повинні бути на постійній основі. Вони зроблені в перехідних положеннях і по суті своїй, на наш погляд, це є тимчасовим заходом”, – додав президент РФ.

Крім того, Путін заявив, що в “мінських угоди” сказано, що закон про вибори в так званих “ДНР” і “ЛНР” має бути ухвалений Радою, але узгоджений з бойовиками, а оскільки цього не було зроблено, вони оголосили про те, що будуть самі проводити вибори.

“В “мінських угоди” прямо написано: протягом 30 діб після підписання цих мінських угод ввести в дію закон про особливий статус управління (на Донбасі)…”, – заявив президент РФ.

Читайте также:
Інтерпол припинив міжнародний розшук Януковича

“Що зробили наші партнери в Києві: вони прийняли постанову Ради і формально виконали “мінські угоди”, але одночасно без погодження з Донбасом прийняли ще одну статтю, в якій написали, що цей закон буде діяти, тільки коли вибори (в Донбасі) відбудуться, то є відклали його введення”, – сказав Путін.

“Це просто маніпуляція. І про це прямо свого українського партнера і сказав. Як у нас класики марксизму-ленінізму говорили: за формою правильно, а по суті – знущання”, – додав він.

Глава російської держави також заявив, що Україна не прийняла закон про амністію.

“Посилання на те, що це передбачено законом про особливий статус не діє, тому що не діє закон. Посилання на те, що вона буде прописана в законі про майбутніх виборах, теж не діє, тому що немає закону”, – сказав Путін, відзначивши, що існує і ряд інших питань з реалізації “мінських угод”, і “м’які ячик (перебуває) на боці київських властей”.


Источник:    segodnya.ua

Читайте также:
У Кременчуцька міськрада пройшли 8 партій
Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.