Путін пообіцяв Земану не вторгатися в Україну

Путін пообіцяв Земану не вторгатися в Україну

Чеський лідер вважає, що у зв’язку з цим санкції Європейського союзу щодо Росії можуть бути скасовані ще до кінця цього рік

Президент Чехії Мілош Земан стверджує, що Росія не буде військовим чином втручатися в Україні, повідомляє “Радіо свобода”.

“Президент Путін мене запевнив, що вторгнення на Схід України не загрожує”, – заявив він в інтерв’ю празькому інтернет-видання iDNES.cz про свою зустріч у суботу, 9 травня, в Москві з президентом Росії Володимиром Путіним.

Чеський лідер також вважає, що у зв’язку з цим санкції Європейського союзу щодо Росії можуть бути скасовані ще до кінця цього року.

Прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка цієї думки президента Чехії не поділяє.

“Санкції, введені ЄС, тісно пов’язані з мінськими угодами. Мінські угоди поки не виконуються, при цьому передбачається їх виконання протягом цілого поточного року. Тобто не можна реально припускати, що мінські угоди будуть виконані ще до кінця цього року”, – підкреслив глава уряду Чехії.

Так само ряд чеських громадських організацій виступили із заявою, в якому звертається увага на підтримку, на думку авторів документа, Мілошем Земаном “гібридної війни” Росії проти України під час його візиту в Москву.

Як відомо, частина санкцій Європейського союзу щодо Росії повинні формально переглядати в липні, ще частина у вересні. Але в Євросоюзі вже вирішили, що ставлять можливість зняття економічних санкцій з Росії в залежність від повного виконання нею мінських домовленостей, а це повне виконання самі домовленості передбачають на кінець цього року. Такої ж думки дотримуються і США та інші країни “Групи семи”.


Источник:    segodnya.ua

Залишити коментар