“Путін. Війна”: головні тези доповіді Нємцова

“Путін. Війна”: головні тези доповіді Нємцова

Це дослідження політик збирався протиставити офіційної версії подій

Російські опозиціонери опублікували доповідь “Путін. Війна”, складений групою експертів з використанням напрацювань Бориса Нємцова. У дослідженні робляться спроби оцінити загальні втрати армії і бюджету Росії від війни в Україні.

Ідея доповіді “Путін. Війна” ролі Росії в приєднання Криму і участь російських військових у бойових діях в Україні належить співголови партії РПР-ПАРНАС, Борису Нємцову.

Це дослідження політик збирався протиставити офіційної версії подій. “Я придумав, що робити. Треба написати доповідь “Путін. Війна”, видати його великим тиражем і роздавати на вулицях. Розповімо, як Путін розв’язав цю війну. Тільки так ми переможемо пропаганду”, — наводяться слова Нємцова в доповіді, повний текст якого має РБК.

У відкритому доступі 64-сторінкову доповідь Бориса Нємцова про війну Росії на Донбасі з’явиться вдень 12-го травня після презентації. Поки пропонуємо ознайомитися з самими головними тезами розслідування.

1. Не менше 150 російських солдатів загинули в серпні 2014 року, згідно з оцінками джерел Нємцова. Тоді українська армія перейшла в наступ, але було зупинено під Иловайском російськими військами. Родичі загиблих військовослужбовців, як повідомляється в доповіді, отримали по 2 млн руб. і дали підписку про нерозголошення щодо обставин їх загибелі.

2. Близько 70 російських солдатів (у тому числі не менше 17 десантників з Іваново), за твердженням Нємцова, загинули в січні-лютому 2015 року під містом Дебальцеве. Представники інтересів родичів військовослужбовців у лютому звернулися до Нємцову за допомогою, так як не могли добитися компенсацій. У доповіді йдеться, що на той момент солдатів, відправлених на Донбас, стали звільняти з армії і видавати за добровольців. Міноборони Росії обіцяв платити компенсації за смерть і каліцтва, незважаючи на звільнення. Однак, стверджується в доповіді, цю обіцянку виконано не було.

3. Близько 53 млрд руб. було витрачено з російського бюджету на війну на південному сході України за десять місяців — таку оцінку дав співавтор доповіді, директор по макроекономічним дослідженням ВШЕ Сергєй Алексашенко. Він припустив, що 21 млрд руб. знадобилося на утримання 6 тис. добровольців, 25 млрд руб. на підтримку 30 тис. місцевих ополченців, 7 млрд руб. на експлуатацію, обслуговування і ремонт техніки.

4. 80 млрд руб. було витрачено владою російських регіонів на утримання біженців з Донецької та Луганської областей України з липня 2014 року. Цю оцінку у доповіді також призводить Сергій Алексашенко.

5. Два трлн руб. зі своїх зарплат і 750 млрд руб. зі своїх заощаджень, за підрахунками Алексашенко, росіяни втратили за рік після приєднання Криму. Економіст пояснює, що у зв’язку з західними санкціями і відповідним продуктовим ембарго ціни додатково зросли на 5,5%. Саме ця цифра закладена в основу розрахунків.

“Путін. Війна” — 64-сторінкове дослідження, що об’єднало в собі свідоцтва, що публікувалися раніше в ЗМІ, і власні дані Нємцова про втручання Москви в українську політику і присутності російських збройних сил на сході України.

Дослідження складається з 11 глав, вони охоплюють події на Україні з початку перевороту, коли, за версією авторів доповіді, в Кремлі був розроблений сценарій “повернення Криму”, і до теперішнього часу.


Источник:    segodnya.ua


Leave a Reply

Your email address will not be published.