Рада не змогла обрати “аудитора” ефективності НАБУ

Пропозицію призначити комісію з аудиту ефективності НАБУ Найджела Брауна в ході поіменного голосування підтримали лише 214 депутатів.

Рада провалила призначення аудитора ефективності НАБУ

Верховна Рада

Депутати Верховної Ради на засіданні 23 лютого не змогли обрати кандидата до складу комісії зовнішнього контролю щодо проведення аудиту ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, проект відповідної постанови №5571 був відправлений на доопрацювання в комітет більшістю в 273 голоси.

Вказується також, що кандидатуру американця Роберта Сторча у ході рейтингового голосування про призначення до складу комісії підтримали лише 76 парламентаріїв: 22 – від БПП; 5 – від НФ; 20 – від “Самодопомоги”; 16 – від “Батьківщини”; 1 – від РПЛ; 1 – від “Волі народу”; а також 11 позафракційних. Депутати від ОП і “Відродження” або не голосували, або утрималися. Проти виступили 6 парламентаріїв. Утрималися – 96; не голосували – 161.

Кандидатуру Найджела Брауна у ході рейтингового голосування підтримали 205 депутатів.

За підсумками рейтингових Голосувань спікер Ради Андрій Парубій виставив кандидатуру Брауна на поіменне голосування, однак воно також провалилося, набравши лише 214 голосів: 114 – від БПП; 66 – від НФ; 10 – позафракційних; 11 – від “Відродження”; 1 – від РПЛ; 12 – від “Волі народу”.

В ході обговорення кандидатури Брауна, проти його призначення виступили голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв і депутат від БПП Сергій Лещенко.

Читайте также:
У Кремлі прокоментували заяви лідерів "Великої сімки" про санкції

Як повідомляють у Центрі протидії корупції, кандидатуру Брауна вранці 23 лютого в обхід антикорупційного комітету погодили фракції НФ і БПП. Сам Браун, який був присутній на засіданні Ради, не зміг відповісти на питання, хто його запросив і як він взагалі опинився в Україні. Раніше він працював найманим юристом в приватному секторі. При цьому, активісти сумніваються в юридичних досягнення і незалежності Брауна.

Раніше Комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції рекомендувала до призначення в комісію Роберта Сторча, який є заступником генерального інспектора США Генеральної інспекції Міністерства юстиції США.

Результати незалежного аудиту ефективності діяльності НАБУ можуть стати достатньою підставою для зміни керівництва Антикорупційного бюро.

14 лютого Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) опублікувало реєстру переданих у суд справ.

Читайте про перші результати і складнощі роботи НАБУ в інтерв’ю Артема Ситника ZN.UA в тижневику “Дзеркало тижня. Україна”.

Источник: zn.ua

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: