Рада попередньо дозволила іноземцям зі зброєю в руках захищати Україну

Рада попередньо дозволила іноземцям зі зброєю в руках захищати Україну (відео)

Громадянам інших країн дозволять легально брати участь у військовій операції в Донбасі

 

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2389, внесений групою народних депутатів на чолі з військовим експертом Дмитром Тымчуком, яким пропонується законодавчо легалізувати участь іноземців у військовій операції на території України.

Документ у першому читанні підтримали 257 народних депутатів.

Як наголошується в пояснювальній записці, чинне законодавство України не передбачає проходження військової служби іноземцями, а практика участі іноземців у бойових діях на боці України суперечить закону. У той же час, міжнародна практика визнає право на службу за контрактом в легальних військових формуваннях поза меж держави і можливість найму іноземних громадян на контрактній основі для військової служби в національних збройних силах.

“Є всі підстави сподіватися, що з отриманням іноземцями та особами без громадянства легальної можливості служити в Збройних силах наша країна отримає кілька боєздатних, досвідчених і мотивируемых підрозділів загальною кількістю до тисячі осіб. За рахунок іноземців, які увійдуть до лав ЗС, зменшаться потреба в мобілізації громадян України та витрати на різні форми виплат учасникам бойових дій, інвалідам, сім’ям загиблих тощо”, – йдеться в пояснювальній записці.

В ході обговорення ініціативи її розкритикували представники опозиції. “Закон фактично легалізує найманців”, – сказав Вадим Рабинович. За його словами, є велика небезпека, що “люди з невідомим паспортом”, які приїдуть після прийняття цього закону сюди воювати, “будуть захищати далеко не Україну”. В “Опозиційному блоці” виступили категорично проти прийняття цього закону.

Як відомо, військова операція на сході України триває вже більше року. За останніми даними Міноборони, на сході нашої країни знаходиться близько 40 тисяч бойовиків і не менше 8 тисяч російських військових.


Источник:    segodnya.ua


Leave a Reply

Your email address will not be published.