Рада прийняла закон про правовий режим воєнного стану

Рада прийняла закон про правовий режим воєнного стану (відео)

Документ коригує застаріле законодавство у відповідності з новими викликами

 

Верховна Рада прийняла законопроект №2541 про правовий режим воєнного стану”, який був внесений президентом Петром Порошенком. Проект закону регулює правові аспекти запровадження воєнного стану. Перший раз ініціатива глави держави вже отримала схвалення нардепів на початку квітня.

Документ був прийняв за основу і в цілому 254 голосами народних депутатів.

Розробку закону РНБО ініціював ще в кінці лютого. Втім, як пояснив тоді секретар Рнбо Олександр Турчинов, його мета зовсім не у введенні воєнного стану зараз і негайно, а в тому, щоб підкоригувати застаріле законодавство у відповідності з новими викликами.

“Заходами правового режиму військового положення законопроекту, зокрема:

1) встановлення посиленої охорони важливих об’єктів національної економіки та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення, і введення особливого режиму їх роботи…

2) запровадження трудової повинності для працездатних осіб…

3) примусове відчуження майна, що перебуває у приватній або комунальній власності”, – йдеться в пояснювальній записці.

Також в разі введення воєнного стану вводиться заборона проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій та “регулювання роботи підприємств телекомунікацій, поліграфічних підприємств, видавництв, телерадіоорганізацій, телерадиоцентров, театрально-видовищних закладів та інших підприємств, установ, організацій та установ культури і ЗМІ”.

Неможливо буде у разі воєнного стану і відправити у відставку прем’єра разом з Кабміном, а також розігнати Верховної Ради – проведення виборів також неможливо.

Згідно з поправками влада буде зобов’язана провести евакуацію населення, а також отримати можливість примусово видворяти громадян іноземної держави, яке “загрожує нападом здійснює агресію проти України”.
Як зазначається в законі, воєнний стан на всій території України, а також на окремих територіях вводиться президентом України з подачі РНБОУ і затверджується Верховною Радою.

Як розповів Сергій Пашинський, в процесі підготовки до другого читання, зокрема, із закону була вилучена норма, яка передбачає у разі оголошення воєнного стану у населення вилучається все зброю. Крім того, за словами нардепа, були уточнені питання функціонування військово-цивільних адміністрацій, а також безперервності роботи Верховної Ради та Кабміну, під час військового стану.


Источник:    segodnya.ua


Leave a Reply

Your email address will not be published.