Поширені міфи про псоріазі

Найбільш розповсюджені міфи та міфи про псоріазі.

За статистикою, хвороба псоріаз зачіпає 2-4% людей у всьому світі. Недолік знань про псоріазі у самих пацієнтів та оточуючих їх людей призводить до появи міфів, які погіршують фізичний і психологічний стан хворого.

Міф 1. Псоріаз заразний

Симптоми псоріазу – злущуються червоні плями на шкірі, які сильно сверблять. Частіше зустрічається псоріаз на руках (ліктьові суглоби), на ногах (коліна), псоріаз волосистої частини голови, в місцях шкірних складок. Якщо при спілкуванні з людиною, хворим на псоріаз, ви побоюєтеся, що можете заразитися – то глибоко помиляєтеся.

Хвороба псоріаз являє собою генотипический дерматоз, абсолютно не заразний для навколишніх. Різні інфекції є лише пусковим механізмом, а не причиною цього захворювання. Невідомо жодного випадку передачі псоріазу від людини до людини, за винятком спадкових.

При цьому псоріаз не обов’язково передається у спадок. Якщо ця хвороба є у обох батьків, ймовірність псоріазу у дитини становить 50%. Якщо у одного з батьків – 25%.

Читайте также:
Продукти, які провокують появу мігрені

Міф 2. Псоріаз невиліковний

Вивчення можливих причин псоріазу дозволило створити новітні препарати від цього захворювання. Зазвичай першим кроком є використання мазей для лікування псоріазу (або інших місцевих засобів). Але сучасні методи лікування не обмежуються симптоматичною терапією та дають можливість ефективно впоратися з псоріазом.

Краще починати лікуватися при перших ознаках захворювання, так як запущений псоріаз призводить до небезпечних ускладнень.

Міф 3. На прояви псоріазу не можна вплинути

Сучасні методи лікування псоріазу зазвичай дозволяють досягти тривалої ремісії або повного одужання. Щоб пацієнт міг контролювати хворобу, йому необхідно слідувати схемі лікування, підібраній індивідуально лікарем, і скорегувати свої звички та спосіб життя.

Наприклад, при такої хвороби як псоріаз не можна довго перебувати на сонці, потрібно уникати травм шкіри, стресів. Потрібно відмовитися від куріння і вживання алкоголю. Позитивну роль відіграє дієта при псоріазі.

Міф 4. Всіх пацієнтів з псоріазом лікують однаково

Причини і фактори, провокуючі псоріаз, абсолютно різні. Це може бути неправильне застосування медикаментів, спадковість, стреси, інфекції. Тому лікування для кожного пацієнта підбирається індивідуально.

Читайте также:
Як зберегти здоров'я офісним співробітникам

До речі, первинна реакція на лікування у хворих на псоріаз також може відрізнятися.

Міф 5. Псоріаз з’являється тільки на шкірі

Найчастіше псоріатичні бляшки з’являються на шкірі людини. Але при важких формах захворювання може розвинутися псоріаз нігтів. Хвороба може супроводжуватися запальним ураженням суглобів.

Источник:Telegraf

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.