Поширені захворювання стоп: профілактика і лікування

Поширені захворювання стоп: профілактика і лікування

 

Хвороби стоп – не рідкісне явище, особливо у людей похилого віку.

Ноги для кожної людини – це одна з основ життя. Причому на стопи кожна людина робить найбільші навантаження. За статистикою протягом свого життя людина долає пішки близько 100 000  кілометрів. При цьому весь тягар лягає на ноги людини, в основному на його стопи. Крім постійних навантажень, стопи людини особливо страждають від незручного взуття та зайвої ваги самої людини (якщо такий є). Тільки не варто відразу впадати в паніку – за статистикою лише у 30 відсотків населення є здорові стопи, а у решти людей є все ж ті або інші деформації. Але, допомогти усім цим неприємностей можна, якщо, звичайно, безпосередньо цим займатися, причому регулярно.

1. П’ЯТКОВА ШПОРА

Якщо у людини часто виникає відчуття якогось камінця безпосередньо у взутті, який тисне на п’яту, причому викликає це і біль, то це одна з ознак п’яткової шпори. Сама ж п’яткова шпора являє собою розростання кісткової тканини у самій п’яткової кістки, яка чинить тиск на м’які тканини стопи. А про лікування остеохондрозу читайте на цьому сайті.

Читайте также:
Вчені винайшли новий вид діагностики раку

Для того, щоб уникнути таких неприємностей, необхідно в першу чергу розвантажити саму стопу людини. Для цього необхідно підбирати взуття на невисокому каблучку, не більше трьох –
22a9
чотирьох сантиметрів і бажано, щоб взуття мала ортопедичні устілки. Для лікування шпор рекомендується застосовувати сольові ванни, грязьові аплікації, ударно-хвильову і рентгенотерапію. Якщо такі шпори вже зовсім занедбані і лікуванню не піддаються, в таких випадках навіть спеціалістами призначаються операції, під час проведення яких видаляється кістковий виріст і проводиться висічення змінених тканин.

2. ПЛОСКОСТОПІСТЬ

Початок розвитку плоскостопості “оповіщають” людини через певні симптоми – це явні болі при рухах стоп, часта втома стоп та гомілок, яка виникає навіть після нетривалої ходьби. А виявити така недуга може кожна людина, виконавши просто і легко певний тест:

– необхідно змастити ноги рослинним маслом і просто стати ними на аркуш паперу, при цьому спина повинна бути пряма, а ноги необхідно скласти разом. Після цього необхідно обвести з допомогою олівця відбитки стоп. На такому «малюнку» стопи можна побачити, якщо насправді у звід стопи – це особлива виїмка на її внутрішній частині.

Читайте также:
Вчені: Органи старіють по-різному і з неоднаковою швидкістю

Звичайно, корекцію стоп краще довірити фахівцеві – ортопеда. На самому початку лікар проведе рентгенографію стоп людини, після чого може призначити відповідне лікування. Вгамувати біль при такої хвороби прекрасно зможе масаж, гімнастика, застосування лікувальних ванн і інших фізіопроцедур. Однак найбільш ефективним методом лікування є носіння індивідуальних ортопедичних устілок, які зазвичай виготовляються за індивідуальним зліпком стопи.

3. ШИШКИ – ВАЛЬГУСНА ДЕФОРМАЦІЯ – ЗАЙВА КІСТОЧКА НА ВЕЛИКОМУ ПАЛЬЦІ СТОПИ

Причиною розвитку цієї недуги найчастіше є спадкова слабкість кісткової і сполучної тканини, а також носіння незручного взуття з вузьким “носиком”, а також взуття на високому каблуці.

На початковій стадії такої хвороби допомагає носіння ортопедичних супінаторів, спеціальних устілок, пальцевих коректорів, стяжок, силіконових міжпальцевих валиків, масажі і ножні ванночки. Прекрасний ефект дає і місцеве введення стероїдів. Однак, при виникненні серйозних деформацій, рекомендується застосовувати хірургічні втручання. Звичайно ж, легше все хвороби попереджати, ніж після вже лікувати. Але головне – не запускати їх.

4. МОЛОТКООБРАЗНЫЙ ПАЛЕЦЬ

Такої форми палець на ногах – це наслідок тісного взуття. Саме таку деформацію пальця часто зустрічають на другому пальці стопи. Із-за сильного стиснення крайня фаланга пальця загинається вниз, а серединка піднімається вгору. В таких ситуаціях за формою палець починає нагадувати наконечник молотка. Щоб уникнути такого тиску на пальці, перш за все рекомендується носити взуття з широким просторим носком, можна також використовувати і ортопедичні пристосування. – це можуть бути і гребінці і лонгет. З їх допомогою можна випрямити деформовані пальці і одночасно полегшити біль людині. А от для самого зміцнення стопи рекомендується робити масаж і лікувальну гімнастику. Важливо пам’ятати, що застосування захисних ковпачків і пов’язок з гелем зможе захистити пальці від різних непорозумінь. На більш пізніх стадіях розвитку таких захворювань рекомендуються хірургічні втручання. Звичайно ж, краще не доводити хвороби, їх ознаки до їх загострень і старений, своєчасно реагувати на відхилення від норми.

Читайте также:
Вчені знайшли зв'язок між вагою дитини і його довірою до людей

Источник:Telegraf

Рейтинг
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Сподобався цей пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
1 коментарі
  1. Попова Виктория

    “За статистикою ПРОТЯГОМ СВОГО ЖИТТЯ людина долає пішки близько 140 кілометрів.” Несколько раз прочитала. То есть на протяжении всей жизни всего 140 километров? Тут, наверное, ошибка.

Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.