Поширені захворювання стоп: профілактика і лікування

 

Хвороби стоп – не рідкісне явище, особливо у людей похилого віку.

Ноги для кожної людини – це одна з основ життя. Причому на стопи кожна людина робить найбільші навантаження. За статистикою протягом свого життя людина долає пішки близько 100 000  кілометрів. При цьому весь тягар лягає на ноги людини, в основному на його стопи. Крім постійних навантажень, стопи людини особливо страждають від незручного взуття та зайвої ваги самої людини (якщо такий є). Тільки не варто відразу впадати в паніку – за статистикою лише у 30 відсотків населення є здорові стопи, а у решти людей є все ж ті або інші деформації. Але, допомогти усім цим неприємностей можна, якщо, звичайно, безпосередньо цим займатися, причому регулярно.

1. П’ЯТКОВА ШПОРА

Якщо у людини часто виникає відчуття якогось камінця безпосередньо у взутті, який тисне на п’яту, причому викликає це і біль, то це одна з ознак п’яткової шпори. Сама ж п’яткова шпора являє собою розростання кісткової тканини у самій п’яткової кістки, яка чинить тиск на м’які тканини стопи. А про лікування остеохондрозу читайте на цьому сайті.

Читайте также:
Чому нас так турбує зміст пальмового масла в продуктах харчування?

Для того, щоб уникнути таких неприємностей, необхідно в першу чергу розвантажити саму стопу людини. Для цього необхідно підбирати взуття на невисокому каблучку, не більше трьох –
22a9
чотирьох сантиметрів і бажано, щоб взуття мала ортопедичні устілки. Для лікування шпор рекомендується застосовувати сольові ванни, грязьові аплікації, ударно-хвильову і рентгенотерапію. Якщо такі шпори вже зовсім занедбані і лікуванню не піддаються, в таких випадках навіть спеціалістами призначаються операції, під час проведення яких видаляється кістковий виріст і проводиться висічення змінених тканин.

2. ПЛОСКОСТОПІСТЬ

Початок розвитку плоскостопості “оповіщають” людини через певні симптоми – це явні болі при рухах стоп, часта втома стоп та гомілок, яка виникає навіть після нетривалої ходьби. А виявити така недуга може кожна людина, виконавши просто і легко певний тест:

– необхідно змастити ноги рослинним маслом і просто стати ними на аркуш паперу, при цьому спина повинна бути пряма, а ноги необхідно скласти разом. Після цього необхідно обвести з допомогою олівця відбитки стоп. На такому «малюнку» стопи можна побачити, якщо насправді у звід стопи – це особлива виїмка на її внутрішній частині.

Читайте также:
Який напій є найкращим для ефективної тренування

Звичайно, корекцію стоп краще довірити фахівцеві – ортопеда. На самому початку лікар проведе рентгенографію стоп людини, після чого може призначити відповідне лікування. Вгамувати біль при такої хвороби прекрасно зможе масаж, гімнастика, застосування лікувальних ванн і інших фізіопроцедур. Однак найбільш ефективним методом лікування є носіння індивідуальних ортопедичних устілок, які зазвичай виготовляються за індивідуальним зліпком стопи.

3. ШИШКИ – ВАЛЬГУСНА ДЕФОРМАЦІЯ – ЗАЙВА КІСТОЧКА НА ВЕЛИКОМУ ПАЛЬЦІ СТОПИ

Причиною розвитку цієї недуги найчастіше є спадкова слабкість кісткової і сполучної тканини, а також носіння незручного взуття з вузьким “носиком”, а також взуття на високому каблуці.

На початковій стадії такої хвороби допомагає носіння ортопедичних супінаторів, спеціальних устілок, пальцевих коректорів, стяжок, силіконових міжпальцевих валиків, масажі і ножні ванночки. Прекрасний ефект дає і місцеве введення стероїдів. Однак, при виникненні серйозних деформацій, рекомендується застосовувати хірургічні втручання. Звичайно ж, легше все хвороби попереджати, ніж після вже лікувати. Але головне – не запускати їх.

4. МОЛОТКООБРАЗНЫЙ ПАЛЕЦЬ

Такої форми палець на ногах – це наслідок тісного взуття. Саме таку деформацію пальця часто зустрічають на другому пальці стопи. Із-за сильного стиснення крайня фаланга пальця загинається вниз, а серединка піднімається вгору. В таких ситуаціях за формою палець починає нагадувати наконечник молотка. Щоб уникнути такого тиску на пальці, перш за все рекомендується носити взуття з широким просторим носком, можна також використовувати і ортопедичні пристосування. – це можуть бути і гребінці і лонгет. З їх допомогою можна випрямити деформовані пальці і одночасно полегшити біль людині. А от для самого зміцнення стопи рекомендується робити масаж і лікувальну гімнастику. Важливо пам’ятати, що застосування захисних ковпачків і пов’язок з гелем зможе захистити пальці від різних непорозумінь. На більш пізніх стадіях розвитку таких захворювань рекомендуються хірургічні втручання. Звичайно ж, краще не доводити хвороби, їх ознаки до їх загострень і старений, своєчасно реагувати на відхилення від норми.

Читайте также:
Якими корисними властивостями володіє прополіс

Источник:Telegraf

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Comments: 1
  1. Попова Виктория

    “За статистикою ПРОТЯГОМ СВОГО ЖИТТЯ людина долає пішки близько 140 кілометрів.” Несколько раз прочитала. То есть на протяжении всей жизни всего 140 километров? Тут, наверное, ошибка.

Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: