Ризький саміт “Східного партнерства” може стати для України провалом – посол

Ризький саміт “Східного партнерства” може стати для України провалом – посол

Позиції деяких членів ЄС не сприяють успіху саміту, заявив Єлісєєв

Посол України при ЄС Костянтин Єлісєєв прогнозує, що Ризький саміт “Східного партнерства” 21-22 травня стане “моментом істини” для цієї політики Європейського Союзу.

“Після тих потрясінь і шоку з моменту Вільнюського саміту 2013 року, нам спільно з європейськими партнерами потрібно дати відповідь, яким буде “Східне партнерство”, що ми чекаємо від нього”, – сказав він українським журналістам у Брюсселі у вівторок.

При цьому посол зазначив, що позиції окремих країн-членів ЄС на сьогоднішній день не сприяють успіху майбутнього саміту.

“Якщо в найближчі дні і, я б сказав, годинник, лідери окремих країн ЄС не звернуть увагу на це, то саміт може стати провалом”, – сказав Єлісєєв.

Він не уточнив, про які країни йдеться.

Посол підкреслив, що Київ продовжує наполягати на необхідності відобразити в декларації саміту важливих для українців сигналів, у тому числі щодо візової лібералізації, підписання Угоди про спільний авіаційний простір, розширення доступу на ринки ЄС і допомоги у реалізації Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі.

Нагадаємо, що 21-22 травня в Ризі відбудеться саміт “Східного партнерства”, на якому Україна отримає відповідь щодо безвізового режиму з Євросоюзом.


Источник:    segodnya.ua


Leave a Reply

Your email address will not be published.