Росіянин розповів, що спільного у “путінських тролів” і путан

Колишній співробітник “Агентства інтернет-досліджень” розповів журналістам про досвід роботи в “рупор” кремлівської пропаганди в онлайн-просторі

Зарплата співробітників “Агентства інтернет-досліджень” – так званої “ольгинської фабрики тролів” – становить 770 фунтів стерлінгів (майже 70 тис рублів) готівкою. Про це пише британський таблоїд The Times, посилаючись на одного зі співробітників “рупора” кремлівської пропаганди в онлайн-просторі.

За інформацією видання, це держустанова Віталій Беспалов потрапив самим банальним чином – за оголошенням. У вересні 2014 року Чоловік перебрався в Санкт-Петербург з Сибіру. У пошуках роботи він виявив оголошення про набір копірайтерів з незвично високою зарплатою.

Проте вже через кілька днів він зрозумів заковику – довелося складати фейкові прокремлівські новини про конфлікт на Донбасі.

“Зарплати були високими, співробітники – молодими. Керівникам відділів було в основному трохи за двадцять”, – згадує він.

Також Віталій Беспалов стверджує, що коридори будівлі патрулювали охоронці в уніформі. А коли західні ЗМІ викрили “фабрику тролів”, нових співробітників перевіряли на детекторі брехні, а саме агентство переїхало в інше, більш велику будівлю.

Читайте также:  У Чернігові на виборах мера перемагає чинний міський голова Соколов – екзит-пол

Співрозмовник видання стверджує, що далеко не всі працювали суто за гроші – інші писали фейки, щиро вірячи в путінський режим.

“Робота троля трохи нагадує роботу повії – люди не люблять зізнаватися в тому, що вони цим займаються”, – каже Беспалов.

Він стверджує, що в Агентстві був дуже великий штат – 361 “троль” був на службі у Кремля в 2014 році, і їх кількість планували збільшити ще на 262 особи. Найбільше людей займалися блогами і коментарями – в цілому 274 співробітників Ольгине.

Нагадаємо, що Віталій Беспалов не перший колишній співробітник “Агентства інтернет-досліджень”, який розповідає про його пристрої. На початку цього року зі ЗМІ поділився своїм досвідом на “фабриці тролів” Марат Миндияров.

Також повідомлялося, що навесні Facebook видалив сотні російських акаунтів і сторінок, пов’язаних з Агентством інтернет-досліджень в Санкт-Петербурзі.

Крім того, ми писали, що однією з жертв кремлівських фейків став президент Італії Серджіо Маттарелла.

Источник

Залишити коментар