Найлегші і найважчі жири для печінки і підшлункової залози

Самые лёгкие и самые тяжёлые жиры для печени и поджелудочной железы Здоров'я

На такі важливі органи, як печінка і підшлункова залоза, згубно впливають не тільки алкоголь, лікарські препарати, але і жирна їжа.

Основні функції даних органів

Печінка – головний фільтр організму, який знешкоджує різні токсичні речовини, очищаючи кров. Клітини печінки мають унікальну здатність оновлюватися (приблизно за три тижні). Однак нерідко сама людина своїм способом життя ускладнює роботу печінки.

Підшлункова залоза допомагає нормально перетравлюватися їжі, виробляючи спеціальні харчові ферменти і важливі гормони.

Коли у людини з’являються певні больові відчуття, то це сигнали «тривоги», про те, що порушена нормальна життєдіяльність печінки або (і) підшлункової залози і потрібно вжити заходів щодо усунення або полегшення ситуації.

В іншому випадку буде перевантаження і зношування органів, які багато в чому залежать від жирності і засвоєння їжі.

Але самі жири відрізняються за будовою, температурою плавлення, і відповідно до цього – своїми властивостями і дією.

Два основних види жирів

Тугоплавкі тваринні жири мають точку плавлення вище сорока градусів. Вони містяться в таких продуктах: яловичина, баранина, качка, гусятина.

Їх вважають важкими жирами, так як для їх розщеплення печінці та підшлунковій залозі потрібно значно більше часу і допоміжних ферментів, ніж, наприклад, для вершкового масла або сала.

Після прийому навіть ста грамів такого жирного м’яса, страждають і судини, які забиваються. У людини може з’явитися важкість у голові, сонливість.

Здорова печінка справляється, в кінці кінців, з таким навантаженням, але якщо вже є проблеми – то вони поглиблюються, приводячи до негативних наслідків.

Легкі жири (переходять в рідкий стан при температурі 35 градусів) – це вершкове, козяче масло, яєчні жовтки, свиняче сало.

Для печінки та підшлункової залози вони значно легше в засвоєнні, так як швидше розщеплюються до жирних кислот, необхідних для поповнення енергії організмом.

Дані продукти можуть знижувати рівень «поганого» холестерину, за рахунок наявного в них лецитину.

Однак все одно слід дотримуватися норми, так як при захопленні навіть легкими тваринними жирами, може відбутися збій в роботі, як печінки, так і підшлункової залози.

Особливо це стосується свинячого сала, яке в малих дозах корисно, а в великих (та ще в копченому вигляді) – шкідливо для організму в цілому.

Це важливо:

Дієтологи рекомендують дотримуватися такої схеми живлення, щоб в раціоні третина жирів були тваринного походження і дві третини – рослинні масла.

І головне – помірність! Краще щадити свої органи травлення, ніж потім намагатися їх відновлювати.

Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.