Сьогодні в Україні стартує фестиваль Французька весна

Фестиваль пройде в семи українських містах – Києві, Дніпропетровську, Львові, Одесі, Харкові, Запоріжжі та Рівному

Фото – ЕРА

Сьогодні в Україні стартує 12-й фестиваль Французька Весна, заходи якого пройдуть в Києві, Харкові, Львові, Одесі, Дніпропетровську, Запоріжжі та Рівному. Про це повідомляється на сайті Французького Інституту в Україні.

Відкриття фестивалю відбудеться о 20:30 4 квітня на Софіївській площі Києва вуличною виставою “Я – мрія”, створеного компанією Spectaculaires, Les Allumeurs d ” Images. “Я – мрія” – це монументальна світлова проекція, створена за допомогою 3D технологій.

“Під час відкриття Французької весни дзвіниця і купольний ансамбль Софійського собору на 20 хвилин засяють мозаїчними зображеннями. З допомогою цих зображень буде зображений довгий шлях – шлях до свободи. Вона починається з відблисків, потім переходить у форму окремих особистостей, вона потроху стає сильнішою і потім стає всепоглинаючою. Вона – це свобода преси, свобода творчості, свобода і право на відміну від інших, яке починається словами “У мене є мрія” Мартіна Лютера Кінга. Ця свобода, зрештою, є самовизначенням “Я – Майдан”, як крик і співи на честь людей, які віддали своє життя за неї”, – йдеться в повідомленні Французького інституту.

В рамках музичної частини фестивалю очікується виступ інді-поп групи Archimède та джазового тріо Bey.Ler.Bey.

У театральній частині глядачам представлять французько-українську постановку Люсі Берелович “Антігона” за участю Dakh Daughters, театральний триптих “Наш час”, театральні постановки від аматорських театрів, хіп-хоп від групи Zahrbat.

Великою буде кінопрограма фестивалю пройдуть допрем’єрні покази нових французьких фільмів – комедій “Сімейство Білизна” режисера Еріка Лартіго, “Жовтоокий крокодили” режисера Сесіль Телерман і “Мистецтво фуги” режисера Бріс Ковена, детектива “наступного разу я буду стріляти в серце” режисера Седріка Анжэ.

Глядачам також покажуть комедійну трилогію режисера Седріка Клапіша – фільми “Іспанка”, “Красуні” і “Китайська головоломка” за участю всесвітньо відомих акторів Ромена Дюрі, Одрі Тату і Сесіль Де Франс, і Довгі ночі короткого метра.

Источник:Liga.net


Leave a Reply

Your email address will not be published.