Сьогодні у Франції стартує 68-й Каннський кінофестиваль

Головним шоком фестивалю можуть стати фільми “Син Савла” про будні у концтаборі Освенцім і еротична мелодрама “Кохання” режисера Гаспара Ное

Фото – ЕРА

Сьогодні ввечері на французькому Лазурному березі почне роботу 68-й Каннський кінофестиваль, один з головних конкурсів світу кіно. 19 фільмів, у тому числі п’ять картин з Франції, оскаржують в цьому році вищий приз Каннського фестивалю, Золоту пальмову гілку, повідомляє Radio France Internationale.

Церемонія відкриття розпочнеться о 20:00 за київським часом та пройде під головуванням новозеландської кинематографистки Джейн Кемпіон (голови журі каннського минулого року), яка виступить з напутнім зверненням. Ведучим церемонії відкриття буде, як і в минулому році, французький актор Ламберт Вільсон.

Після цього глядачам покажуть позаконкурсний фільм відкриття фестивалю, “З високо піднятою головою” Емманюель Берко, який в цей же день вийде на кіноекрани Франції.

У головній конкурсній програмі новачки сусідять з визнаними і такими режисерами. Такий конкурс 2015 року. Вищий приз фестивалю в цьому році заперечують колишні каннські золоті призери Гас Ван Сент і Нанні Моретті, а також новачки, які вперше беруть участь у головному конкурсі, як, наприклад, угорець Ласло Немеш (який є, напевно, саму важку картину конкурсу) або француженка Валері Донзеллі (її фільм знятий за сценарієм, написаним багато років тому для Франсуа Трюффо).

Цікава канська знахідка – молодий грецький режисер Йоргос Лантимос, який в 2009 році виграв головний приз паралельної програми “Особливий погляд” за картину під назвою “Ікло”. В цьому році в каннському конкурсі бере участь його новий фільм “Омар”, знятий англійською мовою з американськими акторами Коліном Фарреллом і Рейчел Вайс.

Свої нові роботи представляють на фестивалі також американець Тодд Хейнс, італійці Паоло Соррентіно і Маттео Гарроне, француженка Майвенн, японський режисер Хірокадзу Корээда.

У добірці цього року домінують роботи європейських кінематографістів. Це п’ять фільмів з Франції, три з Італії (такого числа італійських фільмів в конкурсі не спостерігалося багато років), по одному фільму з Угорщини, Великобританії та Норвегії, плюс вже згаданий грек Йоргос Лантимос. Далі слід азіатський регіон, два фільми з Китаю і один з Японії. І два фільми з США і один з Канади.

На постері Каннського кінофестивалю в цьому році зображена шведська актриса Інгрід Бергман (фото – ЕРА)

Головним шоком Каннського фестивалю, на думку його художнього директора Тьєррі Фремо, може стати картина з Угорщини “Син Савла”, показує страшну повсякденність Освенціма. “Цей фільм нас глибоко схвилював. І не своїми кінематографічними перевагами, які безперечні! – але тим, які питання він зачіпає, одним лише фактом свого існування як об’єкта мистецтва”, – сказав в інтерв’ю RFI Тьєррі Фремо.

Справжній скандал організатори вважали за краще винести за рамки конкурсу. Мова йде про фільм франко-аргентинського режисера Гаспара Ное під назвою “Любов”. Ное, відомий тим, що він не особливо щадить свого глядача (фільм “Незворотність”), цього разу представляє еротичну мелодраму, одна з афіш якої вже була каталогизирована як порнографічна. Фільм ніхто не бачив, але в пресу просочилися чутки про те, що фільм відкривається довгою п’ятихвилинної сценою, малюючи любовні стосунки головних героїв у таких жарких подробицях, яких, за оцінкою журналу “Парі Матч”, не бачили навіть самі бувалі кінокритики. Причому все це буде показано в 3D технології, тобто ефект присутності глядача буде повним.

Гаспар Ное (фото – ЕРА)

Фестиваль закриється в неділю 24 травня, коли журі під головуванням братів Коен оголосить список призерів цього року.

Читайте також: Оголошені 17 фільмів конкурсної програми Каннського кінофестивалю.

Источник:Liga.net


Leave a Reply

Your email address will not be published.