Шість ознак того, що ваш організм зневоднений

fallback Здоров'я

Вода для людини – це життя, так як фізіологія організму повністю залежить від надходження в нього води. Їжа має свою цінність, тільки зазнавши процес гідролізу, і вода є джерелом енергії.

На недолік води в організмі можуть вказувати багато ознак, які люди приймають іноді помилково за симптоми будь-яких хвороб.

Основні ознаки того, що організм відчуває нестачу води

Сухість слизових покривів

Дані симптоми найлегше відслідковуються. При зневодненні відразу з’являється сухість у роті, яка особливо гостро відчувається в жарку погоду.

Ця ознака передує жадобі, а іноді дає про себе знати і вночі.

Від нестачі води страждають також ніс і очі.

Фізіологічно з людиною відбуваються такі зміни:

  • – слини виділяється мало, і вона дуже густа;
  • – в очах відчуття сухості і піску з-за недостатньо зволоженою рогівки;
  • – сухість в носі може супроводжуватися кровотечею слизової;
  • – в’яжучий неприємне відчуття в носоглотці.

При появі цих ознак не слід відразу застосовувати лікарські засоби (краплі в ніс і очні), а потрібно спочатку заповнити запаси води в організмі.

Почуття втоми і сонливості

Коли такі відчуття виникають ввечері після напруженого дня – то це природно. Але млявість, майже нульовий рівень енергії вже в денний час доби – можуть свідчити про зневоднення.

Організм проявляє захисну реакцію, намагаючись перейти на економний режим сну. Заповнити запаси води він не може, а тому намагається зберегти на певний період залишок рідини.

Проблеми з травленням

Іноді у людини нічого не змінюється в раціоні харчування, а, тим не менш, відбуваються збої в роботі шлунково-кишкового тракту: розлад шлунка, печія і інші.

Але це все зрозуміло: стінки шлунка, як і всі слизові оболонки, потребують регулярного поповнення води. Крім того може змінитися структура шлункового соку (він стане більш густим), що також негативно позначиться на його функціях.

Недостатній вихід сечі

У літній період, вода додатково втрачається з потом, тому сечовипускання відбувається, трохи рідше. Але в решту часу, якщо його кількість становить менше чотирьох разів на день, – то це вже тривожний сигнал.

Крім зменшення обсягу сечі, може змінитися її колір (до насичено темного) і консистенція (каламутніша).

Якщо своєчасно не змінити ситуацію, то це може спричинити проблеми з сечовим міхуром і розвитком інфекцій.

Поява частих запорів

Найбільш наочний симптом нестачі води в організмі.

Лікарі радять при таких ознаках не поспішати з прийомом ліків, а випити один – дві склянки води і трохи почекати, зазвичай це допомагає.

Зневоднення організму відразу позначається на роботі кишечника, так як його поверхня втрачає свої властивості. При цьому можуть виникнути і неприємні відчуття в момент дефекації, а згодом, і більш серйозні проблеми.

Передчасне старіння

Відображається це зовні спочатку на стані шкіри: вона стає менш еластичною, сухою і тьмяною. Якщо недолік води в організмі регулярно не заповнювати, то він починає старіти завчасно. Від погіршення зовнішнього вигляду, негативний ефект поступово зачіпає і фізіологію організму, і закріплює процес старіння на всіх рівнях.

Тому дуже важливо підтримувати нормальний водний баланс, і вчасно поповнювати втрати води.

Потрібно розуміти:

При сучасному ритмі життя, люди іноді не надають належного значення першим ознакам зневоднення, а це поступово може привести до серйозних порушень у здоров’ї.

Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.