Помер лауреат Нобелівської премії з літератури Гюнтер Грасс

Автор “Бляшаного барабана” помер у клініці міста Любек у віці 87 років

Гюнтер Грасс (фото – ЕРА)

Німецький письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури Гюнтер Грасс помер сьогодні вранці в клініці північнонімецького міста Любек у віці 87 років. Про це повідомив видавничий дім Steidl, не наводячи подробиць.

“Це велика втрата для Любека, а також для німецької та світової літератури”, – заявив у зв’язку зі смертю письменника бургомістр Бернд Закса. “Ми вдячні за всі події в житті, які ми могли розділити з ним”, – зазначив Йорг-Філіп Томса, керівник Будинку-музею Грасса в Любеку.

Президент Берлінської академії мистецтв Клаус Штек зі свого боку зазначив, що “в особі Грасса світ втратив одного з найбільш гучних авторів”. “Якщо він бачив, що під загрозою опиняється демократія, то він ніколи не залишався осторонь”, – сказав Штек.

Гюнтер Грасс народився 16 жовтня 1927 року в Данцігу – вільному місті-державі, утвореному 10 січня 1920 року. Зараз це місто називається Гданськ і знаходиться на території сучасної Польщі. Перу Грасса належать такі знамениті романи й повісті, як “Під місцевим наркозом”, “Кіт і миша”, а також найбільш відомий – “Бляшаний барабан”. Екранізація цієї філософської притчі принесла німецькому режисерові Фолькеру Шлендорфу у 1979 році “Золоту пальмову гілку” Каннського кінофестивалю, а на наступний рік – премію “Оскар”. Нобелівську премію з літератури Грасс отримав в 1999 році.


Пам’ятник Оскару, головному герою роману “Бляшаний барабан” (фото – ЕРА)

Навесні 2012 року письменник опинився в центрі скандалу, опублікувавши в ряді світових ЗМІ свій вірш під назвою “Те, що має бути сказано”. У ньому він назвав Ізраїль “загрозою для тендітного світу” і у віршованій формі піддав критиці політику цієї країни щодо Ірану. Грасс в тексті зажадав організувати “постійний контроль” не тільки “іранських атомних об’єктів”, але і “ізраїльського атомного потенціалу”. Через кілька днів він був доставлений в одну з клінік Гамбурга з-за проблем з серцем. Згодом з медустанови письменник був виписаний, але продовжив спостереження у кардіолога.

Ще більший суспільний резонанс викликало зроблене ним у 2006 році визнання, що в кінці Другої світової війни у віці 17 років він служив у лавах Ваффен-СС”.

Джерело: ІТАР-ТАРС.

Источник:Liga.net


Leave a Reply

Your email address will not be published.