Помер письменник-фантаст Террі Пратчетт

Автор серії романів “Плоский світ”, Террі Пратчетт був володарем безлічі премій, за внесок у літературу удостоєний рицарського звання

Террі Пратчетт (фото – ЕРА)

У віці 66 років помер письменник Террі Пратчетт, повідомляє SkyNews з посиланням на видавців автора. Останні кілька років Пратчетт страждав хворобою Альцгеймера.

Сер Террі Пратчетт народився 28 квітня 1948 року в Биконсфилде, Бакінгемшир. Перше оповідання “The Hades Business” він опублікував у шкільному журналі в 1961 році, а в 1963 цей же розповідь з’явився у фаховому виданні. Перший свій гонорар Террі витратив на друкарську машинку.

Його перший роман “Килимовий народ” (“The Carpet People”) був написаний, коли йому було 20 років. Він продовжив писати, паралельно працюючи в газеті. В 30 років він кинув журналістику. У 1983 році вийшла четверта книга, “Колір чарівництва” – юмористическо-фентезійний роман, з якого розпочався цикл бестселерів “Discworld” (“Плоский світ”), який налічує нині кілька десятків книг.

Романи з серії “Плоский світ” перекладені 21 мовою і продані загальною кількістю більше 10 мільйонів екземплярів по всьому світу.

За внесок у літературу Террі Пратчетт удостоєний в 1998 році звання Кавалера Ордена Британської Імперії, а в 2008 – лицарського звання.

Источник:Liga.net


Leave a Reply

Your email address will not be published.