Сквер в центрі Варшави назвали іменем українського поета Стуса

Рада Варшави пояснює своє рішення тим, що український поет Василь Стус є “полонофилом і спікером польсько-українського єднання”

Міська рада Варшави проголосував за надання імені українського поета Василя Стуса скверу в центрі польської столиці. Про це йдеться на сайті Ради.

Сквер розташований на перехресті Алеї Незалежності та вулиці Стефана Баторія. Рада пояснює своє рішення тим, що Стус є “українським поетом і опозиційним діячем”, а також “полонофилом і спікером польсько-українського єднання”.

Рішення набирає чинності через 14 днів після його публікації в офіційному урядовому виданні Мазовецького воєводства. Процедура надання скверу імені Василя Стуса почалася наприкінці 2016 року. Перейменування скверу Варшаві обійдеться у 2 тисячі євро.

Нагадаємо, мером Варшави є представник опозиційної партії “Громадянська платформа” Ханна Гронкевич-Вальц. У той час як представники правлячої у Польщі партії не дуже шанують українських діячів.

Зокрема, 6 лютого 2017 року голова правлячої в Польщі партії Право і Справедливість Ярослав Качинський заявив, що вихваляння лідера ОУН Степана Бандери може створити перешкоди для інтеграції України в Європу.

Читайте также:
Правда і міфи про Світлани Світличної: Роман з Гагаріним, життя в злиднях, молоді шанувальники

У Польщі висунули звинувачення поляку за антиукраїнські гасла

Источник: Liga.net

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: