Зняття депутатської недоторканності і новий податок на VIP-машини. Чим займеться Рада в середу

Зняття депутатської недоторканності і новий податок на VIP-машини. Чим займеться Рада в середу

У парламенті чекають прдставления Генпрокуратури на зняття недоторканності з Сергія Клюєва і Сергія Мельничука

Після першого напруженого робочого дня сьогодні народні обранці планують пробути “під куполом” лише до обіду. Потім – робота в комітетах.

Однак, незважаючи на те, що по середах парламентарії намагаються обмежуватися порядком вельми “легкої”, з різними постановами і ратификациями міжнародних договорів, на цей раз ситуація може бути зовсім іншою.

ЗНЯТТЯ НЕДОТОРКАННОСТІ. Ключова інтрига сьогоднішнього парламентського дня – буде знята недоторканність з двох нардепів – Сергія Мельничука, колишнього комбата “Айдара”, і Сергія Клюєва. Про те, що відповідне подання Генеральної прокуратурою на Грушевського вже направлено, ввечері напередодні повідомив генпрокурор Віктор Шокін.

“Направлено два подання для розгляду на дачу згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Клюєва Сергія Петровича, який підозрюється в скоєнні злочинів, передбачених ч. 4 і 190 (ошенничество – Ред.) і ч. 5 191. Також направлено подання для розгляду на дачу згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Мельничука Сергія Петровича”, – сказав Шокін, на брифінгу у вівторок увечері в Києві.

Він зазначив, що немає часу перераховувати всі статті КК України, за якими обвинувачується Мельничук. Разом з тим, за його словами – основна стаття, яку інкримінують екс-комбатові “Айдара” – це створення злочинної організації.

Говорячи про підозру у вчиненні злочинів Клюєвим, генпрокурор зазначив: “Клюєв звинувачується в шахрайстві – разом зі своїм братом Андрієм вони шахрайським шляхом заволоділи фінансовими засобами, а також заволоділи майном підприємств і приватних осіб”.

Разом з тим, він підкреслив, що про арешт Клюєва поки не йдеться. “Поки що немає”, – сказав він, відповідаючи на питання про те, чи буде прокуратура наполягати на його арешт.

Шокін заявив, що статті, за якими звинувачуються парламентарії, передбачають покарання для Клюєва – більше 10 років в’язниці, а для Мельничука – “аж до довічного”.

Разом з тим, генпрокурор зазначив, що йому невідомо про місцезнаходження парламентаріїв.

Шокін також з жалем заявив, що “це не останнє подання про зняття недоторканності – Ред.) стосовно народних депутатів”.

У сьогоднішньому порядку дане питання поки не значиться; хоча першим пунктом також іде вельми цікавий питання – без будь-якої додаткової інформації – “Про дострокове припинення повноважень окремих народних депутатів”.

ЗАКОНИ ВІД ОПОЗИЦІЇ. Внесено до порядку денного і кілька законів, підготовлених опозицією. Зокрема, ініціативи Тетяни Бахтєєвої, про надання екстреної домедичної допомоги на підприємствах, а також законопроект колеги по фракції “Опозиційного блоку” Юрія Воропаєва про спрощення процедури виплати дивідендів акціонерам.

“Законопроектом передбачається скасувати норму статті 30 Закону України “Про акціонерні товариства”, яка передбачає виплату дивідендів акціонерам виключно через депозитарну систему”, – наголошується в пояснювальній записці до нього.

На думку автора, зараз “фактично законодавством встановлено обов’язковість виплати дивідендів через посередників – депозитарні установи”. “Доцільність запровадження на законодавчому рівні зазначених правил є сумнівною, оскільки зазначені кошти є власністю саме акціонерів, так і повинні перераховуватися безпосередньо на їх поточні рахунки, відкриті у банківських установах”, – йдеться в документі.

Прикметно, що ініціатива Юрія Воропаєва знайшла підтримку профільного комітету з економічної політики – в його рішенні рекомендується прийняти проект за основу.

Нагадаємо, що раніше в опозиції неодноразово заявляли, що їх ініціативи не просто не знаходять підтримки у більшості, але навіть просто не ставляться в порядок і не розглядаються. Сьогодні фактично перший випадок, коли Рада має намір розглянути пропозиції “Опозиційного блоку”.

ДОРОГІ МАШИНИ. У свою чергу “порошенковец” Олег Барна разом з колегами має намір зайнятися питанням оподаткування шикарних машин, а також літаків і яхт. Підготовлена ним ініціатива передбачає диференційований підхід і розрахунок податку за спеціальною формулою.

Як підкреслюється в пояснювальній записці, “діюча система оподаткування автомобілів об’ємом двигуна поверх 3 л. не відповідає принципам справедливого справляння плати, так як визначає однакову плату у розмірі 25 тис. грн. для автомобілів різного класу, вартості, об’єму двигуна і потужності”.

“Крім того, ряд моделей преміум-класу Porsche Cayenne, Bentley і інші, вартість яких перевищує 100 тис євро, мають двигуни об’ємом менше 3 л., а отже, взагалі не будуть обкладатися податків, що є кричущим фактом. Запропонована формульна система дає можливість здійснити диференційований підхід до нарахування податку, усуваючи будь-які корупційні ризики та враховуючи основні об’єктивні показники транспортного засобу: їх вартість (встановлену по каталогу або в салоні), об’єм двигуна, потужність, вік”, – зазначають автори проекту.

Також народні обранці мають намір зайнятися сьогодні врегулюванням питання зі стягненням штрафів, проведенням обшуків, а також скоротити кількість підстав для зупинки “даішниками” автомобілів.

Нарешті, депутати хочуть дозволити журналістам безперешкодно бути присутнім на засіданнях парламентських комітетів і перейменувати цілий ряд сіл.


Источник:    segodnya.ua


Leave a Reply

Your email address will not be published.