Стоматологи розповіли, як боротися з зубним каменем

Регулярні візити до стоматолога допоможуть позбавлятися зубних каменів.

Зубний наліт являє собою скупчення бактерій у вигляді плівки в ротовій порожнині – на зубах, пломбах, зубних протезах, коронках, яснах, язиці.

Ці майже невидимі оку відкладення з’являються вже через 1-2 години після чищення зубів, а також після їжі. Слина не може повністю нейтралізувати кислоту, яку виділяють бактерії. Якщо з ними не боротися, то кислота починає розчиняти емаль зуба. Це веде до розвитку карієсу, запалення і кровоточивість ясен.

Якщо не прибирати зубний наліт хоча б тиждень, то він почне тверднути і поступово перетвориться на зубний камінь. Він складається із залишків їжі, бактерій, відмерлих клітин і солей неорганічних кислот. Залишаючись на зубах, він викликає механічне пошкодження ясен, сприяє потраплянню в них інфекції, розвитку пародонтиту та руйнування здорового зуба.

Як видалити наліт на зубах

Видалення зубного нальоту включає як домашні процедури, так і регулярні процедури чищення зубів у стоматолога. Просто полоскати рот після їжі недостатньо: потрібно ретельно дотримувати техніку процедури чищення зубів.

Читайте также:
Джо Манганьєлло витратив на весілля 3 млн доларів

Для видалення нальоту на зубах рекомендують використовувати зубні пасти з підвищеним вмістом фтору і змістом пирофосфатов. Ефективним способом очищення проміжків між зубами є зубна нитка.

Як видалити зубний камінь

Саме правильне – проводити процедуру чищення зубів від зубного каменю в кабінеті у стоматолога. Видалення зубного каменю зараз проводиться ультразвуком або лазером. Потім зубну емаль шліфують і полірують за допомогою спеціальних паст. Завершує процедуру чищення зубів зміцнення і захист нанесенням на зуби фторовмісною емалі.

У ультразвукового чищення для видалення зубного каменю є протипоказання:

— імплантати або протези у роті;

— астма, хронічний бронхіт;

— наявність онкологічного захворювання;

— при встановленому кардиостимуляторе, патологіях серцево-судинної системи;

— гостре інфекційне захворювання;

— схильність до кровотеч.

Можна прибрати зубний камінь в домашніх умовах

Існує безліч народних рецептів самостійного видалення зубного каменю. Один з найбільш популярних рецептів заснований на чорній редьці. Щоб приготувати такий засіб, потрібно натерти на тертці головку чорної редьки змішати її зі свіжовичавленим соком лимона. Отриману суміш ретельно розжовують, а потім випльовують. Вважається, що сік редьки і лимона розм’якшують зубні відкладення.

Читайте также:
Причина судом і методи боротьби з ними

Ніколи не можна використовувати для видалення зубного каменю в домашніх умовах ручні інструменти, тим більше голку. Цим ви, в кращому випадку, пошкодите емаль, а в гіршому – травмуєте десна.

Стоматологи звертають увагу, що рецепти народної медицини допомагають зменшити наліт на зубах, але не здатні на видалення зубного каменю. Замість того, щоб намагатися прибрати зубний камінь в домашніх умовах, зверніться до професіонала.

Як запобігти повторній появі зубного каменю

Звичайно, професійна процедура чищення зубів у стоматолога позбавить вас від зубного каменю, але не гарантує, що зубний наліт і камінь не з’являться знову. Щоб знизити цей ризик, вам доведеться ретельно дотримуватися гігієни порожнини рота. У перші дні після видалення зубного каменю не можна курити, пити фарбувальні напої (чай, кава, вино), так як на емалі ще не утворився захисний шар. Відразу після видалення каменя у вас може з’явитися відчуття розхитаності зубів. Це відбудеться приблизно через тиждень.

Якщо чистити зуби вправо-вліво, тобто по горизонталі, то ми, образно кажучи, «замітаємо» сміття в кути. Коли ж ми чистимо по вертикалі, то прибираємо залишки їжі і зубний наліт з поверхні зубів.

Читайте также:
Названі продукти харчування, які можуть викликати діабет

Після процедури чищення зубів змініть зубну щітку. У перший тиждень полощіть рот настоєм ромашки або антисептичними розчинами.

Для профілактики повторного утворення каменю періодично можна використовувати абразивні пасти (не довше 2-х тижнів).

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.