Таблетки від гіпертонії, які провокують рак

Таблетки от гипертонии, провоцирующие рак Здоров'я

Гіпертонія відноситься до самого поширеного вікового захворювання. Причому шанси стати гіпертоніком значно збільшуються вже після сорока років. Більшість медиків вважають, що артеріальний тиск потрібно обов’язково збивати ліками і приймати їх потрібно довічно.

Популярні групи препаратів від гіпертонії

«Прили» – спрощено називаються так по закінченню активних речовин в них (еналаприл, каптоприл, периндоприл та інші). Офіційно ця група ліків є інгібіторами АПФ, і з’явилися вони в 80-і роки минулого століття.

«Сартани» – аналогічно попереднім препаратам, названі по закінченню активних речовин (валсартан, лозартан, телмісартан та інші). Є блокаторами рецепторів ангіотензину (або БРА). З’явилися вони трохи пізніше – з середини 90-х років.

Обидві групи ліків випускаються різними фірмами по всьому світу. Вони досить ефективні, але і побічних дій у них не мало.

Виходить неоднозначна ситуація: з одного боку лікарі виписують препарати від тиску, а з іншого – пацієнт паралельно має додаткові проблеми від супутніх негативних дій.

Яку загрозу таять в собі таблетки

На думку деяких фахівців, прийом таблеток не лікує, а лише знімає симптоми, а це означає, що вони пригнічують життєдіяльність будь-яких груп клітин, виступаючи для них своєрідною отрутою.

Клітини в свою чергу намагаються обійти цю «отруту», формуючи нові рецептори. Доводиться збільшувати дозу ліків, а потім міняти препарат.

Виходить таке собі замкнене коло.

Але найсумніше, що таблетки можуть бути небезпечними і, накопичуючись в організмі, викликати розвиток серйозних захворювань, в тому числі і онкологію.

Фармакологічні компанії не особливо афішують негативну інформацію про ліки, які давно завоювали аптечний ринок. Однак, завдяки діяльності дослідників Медичних агентств деяких країн (зокрема Данії) певні препарати від гіпертонії вже заборонені.

Ліки, що потрапили в «чорний» список

Валсартан: в його фармацевтичної субстанції були виявлені потенційно генотоксичні домішки, які можуть викликати розвиток раку. Проблеми можливі при тривалому його вживанні.

Атаканд плюс – відноситься до комбінованих препаратом, і також потрапив під підозру дослідників.

Гідрохлортіазид – один з найбільш призначуваних ліків від гіпертонії.

В результаті наукового експерименту, в якому були задіяні понад півтора мільйона людей, – препарати з сечогінним ефектом (в тому числі і гідрохлортіазид) підвищують ризик виникнення раку шкіри.

Це тільки окремі приклади, але немає ніякої гарантії, що пройде час, і звичні таблетки, в які пацієнти вірять, виявляться також небезпечними.

Що робити?

Ситуація неоднозначна і, навіть суперечлива. З одного боку, люди, які страждають від підвищеного тиску, не можуть не вживати ліків. А з іншого боку, їх побічні ефекти можуть виявитися «бомбою уповільненої дії».

Лікарі вважають, що потрібно враховувати індивідуальні особливості кожного випадку гіпертонії. Щоб виробити правильну лікувальну стратегію, необхідно обстежити стан і інших органів. І якщо з’явиться можливість не зловживати ліками, – то її слід використовувати.

Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.