У Києві відкривається літературно-художній Книжковий арсенал

У рамках фестивалю заплановані презентації нових книг, зустрічі з авторами, дискусії, лекції, поетичні та театральні перформанси

У столичному арт-центрі Мистецький арсенал з 22 по 26 квітня пройде V міжнародний фестиваль Книжковий арсенал, який об’єднує літературу та мистецтво. У програмі: книжкова виставка-ярмарок за участю понад 150 провідних видавництв, де буде представлений широкий вибір художньої, дитячої, non-fiction літератури і літератури про мистецтво; різноманітна літературна програма, понад 200 подій для дорослих і дітей – презентації нових книг, проектів, зустрічі з авторами, дискусії, лекції, публічні інтерв’ю, читання та театральні перформанси.

Як повідомляє прес-служба Мистецького арсеналу, вперше на фестивалі буде представлено проект “Кафе Європа”: 40 письменників, літературних діячів та художників з 12 країн. Серед гостей фестивалю: Карл Шлегель, Хіроакі Куромия, Карел Шварценберг, Світлана Алексієвич, Яцек Денель, Лідія Осталовська, Станіслав Лубенський, Луїджі Серафини, Срджан Срдич, Мілета Проданович, Михайло Пантіч, Жан-Люк Утерс, Антуан Аржаковський, Алоїс Нуссбаумер, Сюзанні Шолль, Галя Аккерман, Ульріке Альмут Зандиг, Крістофер Бауер, Петра Грушка і Іветта Эллерова, Петро Чихонь, Самюель Аккерман, Ілона Поланскі, Петро Банків, Мавил, Томаш Вильманський, Бржетислав Рыхлик, Тобіас Восс, Отар Каралашвили, Ігор Логвинов, Брюно Дусі, Гай Бартелл, Олеся Здоровецька та інші.

Спеціально до відкриття V Книжкового арсеналу видатний скрипаль Жуан Сільва (Португалія) в супроводі Антона Сизько (контрабас) та Олексія Фантаєва (барабани) представить джазовий перформенс Wise Connections Trio.

Кожен день гостей фестивалю чекає спеціальна поетична і музична програма. 23 квітня, з 19:00 до опівночі – Всесвітній день книги продовжиться Вночі Книжкового арсеналу, під час якої відвідувачів чекає особливо насичена програма. “Поезія, вино і маца” від фестивалю Meridian Czernowitz, поетичні читання під відкритим небом у дворі Арсеналу – Яцек Денель і Маріанна Кіяновська, Ульріке Альмут Зандиґ і Григорій Семенчук, Сергій Жадан, Ігор Померанцев, Оксана Забужко, Юрій Іздрик та ін. Нова концертна програма Олеся Здоровецька на вірші українських поетів “Звуки сказу”.

Диригент Тетяна Калініченко і New Era Orchestra в рамках спеціального проекту агентства “Вухо” презентують нову програму East meets West, три українські прем’єри творів всесвітньо відомих композиторів. Для поціновувачів мистецтва – презентація сайту Відкритого архіву українського медіа-арту від Національного центру Олександра Довженка, а також поетично-музичний проект “Ті, що бачили їх разом” Катерини Бабкіної та Антона Байбакова.

У Філософському/Графічному кафе буде обговорюватися тема “Contemporary Humanities від університету до масової культури і назад” (спікери: Сибе Шаап (Нідерланди), Михайло Маяцький, Ігор Чубаров (Росія), Євген Бистрицький, Тарас Лютий, Олександр Івашина (Україна)).

У рамках спеціальної партнерської програми Музею книги і друкарства України “Книжковий квартал” відбудеться виставка “Авангардний квартет. Книжкова графіка першої третини ХХ століття”, лекції та майстер-класи, присвячені мистецтву книги, паралельні заходи в музеї.

Спеціальний гість програми книжкової ілюстрації – Чехія. Українсько-чеська виставка сучасної ілюстрації, майстер-класи та лекції, виставка плаката “100 видатних діячів України” від клубу ілюстраторів Pictoric, спеціальна гостя – Ілона Поланскі. На другому поверсі – виставка грузинської ілюстрації Book Art Center Tbilisi і виставка постерів Петра Банкова.

На виставці “Paper.World.Art” будуть представлені роботи художників на папері, а також з паперу – скульптура, об’єкт, інсталяція, колаж, офорт, малюнок. Учасники: Олена Турянська, Влада Ралко, Олександр Ройтбурд, Олексій Сай, Данііл Галкін, Ілона Сільваші, Тіберій Сільваші, Віктор Сидоренко, Сергій Кайдак, Анна Надуда, Ганна Миронова, Олеся Секереш, Тереза Барабаш, Володимир Будніков, Vague Sadan, Руслан Тремба, Grycja Erde, Віктор Мельничук, Микола Кривенко та інші.

Окремі виставкові проекти – “Забобоны” Андрія Хіра (арт-центр “Я Галерея”), “ЛайкХокку” Ігоря Гусєва (Dymchuk Gallery), “А4. Кулькова ручка” (Карась Галерея).

Також буде працювати спеціальний історично-мистецький лекторій. Лекції, які стосуються питань формування пам’яті минулого, переживання війни, її проявів у мистецтві та літературі. Лектори: Ірина Старовойт, Ірина Склокина, Ігор Хоборов, Андрій Карачевський, Марина Скирда.

Дитяча програма буде присвячена темі “Будинок”. Нові книги, читання казок і віршів, майстер-класи та ігри, поради батькам та вчителям. Спеціальні гості: Франсуаза Барб-Галь, Мюріель Зак, Магалі Моро (Франція), Мартін Содомка, Зденка Бенешова (Чехія). Виставка книжкових постерів “Здрастуй, любий ворог! Дитячі ілюстровані книги за мир і людяність” та воркшопи для тих, хто допомагає дітям у кризових ситуаціях, волонтерів та психологів.

Источник:Liga.net


Leave a Reply

Your email address will not be published.