В особливий період військовослужбовців звільнятимуть передовий резерв – указ

fallback Політика

В особливий період військовослужбовців звільнятимуть передовий резерв – указ

Демобілізовані військовослужбовці під час особливого періоду будуть зараховуватися резервістами

Президент України Петро Порошенко затвердив зміни до положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних сил України. Відповідний указ № 274/2015 опублікований на президентському сайті.

Зміни внесені в положення, затверджене указом від 29 жовтня 2012 року № 618 (із змінами, внесеними указом від 6 червня 2014 року № 502).

Змінами доповнено положення після розділу “Звільнення зі служби у військовому резерві” новим розділом – “Особливості проходження служби у військовому резерві, під час особливого періоду”.

В указі зазначається, що “під час особливого періоду військовослужбовці, які були звільнені зі строкової військової служби, військової служби за призовом при мобілізації в особливий період, в обов’язковому порядку зараховуються у військовий оперативний резерв першої черги”.

“Контракт про проходження громадянами України служби у військовому резерві не може бути припинено (розірвано) в особливий період, а громадянин, який уклав і зарахований у військовий оперативний резерв першої черги, продовжує службу у військовому резерві на умовах, визначених законодавством, до закінчення особливого періоду. Після закінчення особливого періоду громадяни, які проходили службу у військовому оперативному резерві першої черги, мають право в добровільному порядку укласти контракт на проходження служби у військовому резерві на умовах, визначених законом. Заклик резервістів військового оперативного резерву першої черги здійснюється у разі оголошення загальної мобілізації або при прийнятті у випадках і порядку, визначених законом, відповідного рішення президентом України… Зарахування військовослужбовців у військовий оперативний резерв першої черги здійснюється при звільненні військовослужбовців зі строкової служби або з військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період за наказами командирів (начальників) військових частин (установ). У наказі зазначаються: посада, на яку призначено резервіст; військовий комісаріат, в якому він буде перебувати на військовому обліку; адресу проживання і порядок оповіщення резервіста. Цей наказ доводиться до резервістів під підпис у день звільнення”, – йдеться в документі.

Читайте также:
Депутати передумали збиратися в четвер

Дані про зарахування військовослужбовця у військовий оперативний резерв першої черги заносяться в його військово-облікові документи.

“Резервіст військового оперативного резерву першої черги зобов’язаний: ознайомитись з наказом командира (начальника) військової частини (установи) про зарахування на військовий оперативний резерв першої черги під підпис; прибути у п’ятиденний строк після звільнення в запас в районний (міський) військовий комісаріат за місцем проживання (перебування) для постановки на військовий облік; при вибутті з військової частини (установи) і при постановці на військовий облік у військовому комісаріаті уточнити порядок своїх дій у разі призову під час мобілізації, на особливий період; зберігати після звільнення і до кінця особливого періоду військову форму одягу, якої він був забезпечений Міністерством оборони України, і в разі призову під час мобілізації в особливий період, мати її з собою при прибуття у військову частину (установу); у разі зміни місця проживання (перебування) або порядку оповіщення повідомити про це відповідного командира (начальника) військової частини (установи) та військового комісара в семиденний строк; прибути після оповіщення командиром (начальником) військової частини (установи) або військовим комісаром про його призов під час мобілізації, в особливий період, протягом 24 годин у військову частину (установу), в якій він проходить службу у військовому резерві, та діяти за вказівками командира (начальника) військової частини (установи)”, – йдеться в документі.

Читайте также:
Рада провалила закон "безвізового пакету"


Источник:    segodnya.ua

Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.