В Україні продають політичні партії від $17 тисяч за штуку

В Україні продають політичні партії від $17 тисяч за штуку

Партію “Перемога” з шістьма членами, зареєстровану в лютому, виставили на продаж. Є варіант придбати і політсилу старші – для участі у місцевих виборах

Вчора на сайті OLX в розділі “Продаж бізнесу” опублікували оголошення: “Продаю нову політичну партію”. Продавці пропонують за 17 тис.е. партію, зареєстровану 19 лютого 2015-го, у річницю трагічних подій на Майдані.

“Продаю нову політичну партію. Дата створення: 19 лютого 2015 року. Нейтральні назва і програма партії. Обласних організацій немає, але можна зареєструвати за додаткову вартість. Ціна 17000 у.е. Також є можливість придбати партію 2014 року, що підходить під місцеві вибори, а також з готовими отворами. Телефонуйте, відповімо на ваші запитання по даній пропозиції”, – йдеться в тексті оголошення.

Зацікавившись вигідною пропозицією, кореспондент “Сьогодні” подзвонила по вказаному телефону. Дівчина Ольга з приємним голосом люб’язно розповіла всі подробиці про товар:

“Назва партії – “Перемога”. Вона без регіональних представництв. Та ми їх і не робили, тому що в кожного покупця є свої переваги по областях (по набору своїх кадрів – Авт.). З-за цього низька ціна ($17 тис! – Авт.).

Читайте также:  Порошенко: Робота над безвізовим режимом має бути пріоритетом роботи всіх гілок влади

Якщо з партійними осередками, відразу перегонів йде до близько $50 тис. Якщо потрібна допомога в перереєстрації, можемо допомогти. Це у нас коштує $2 тис, займає 2-3 місяці. Якщо потрібно допомогти з представництвами (у регіонах – Авт.) – $150 за представництво”.

Дівчина Ольга надіслала нам відскановані копії обкладинки статуту і програми партії “Перемога” з печатками реєстрації в Мін’юсті. “Сегодня” перевірила: на сайті “Єдиного реєстру громадських формувань” дійсно є партія під назвою “Перемога”, зареєстрована 19 лютого 2015 року. В складі партії шість осіб: голова партії, його перший заступник, просто заступник, голова Контрольно-ревізійної комісії та два члени Контрольно-ревізійної комісії.

Примітно, що задекларована мета виставленої на продаж партії – сприяння волевиявленню громадян та будівництва правової держави. Після революції Гідності, напередодні місцевих виборів в Україні 25 жовтня, подібного роду оголошення виглядають абсурдно. Поки влада з екранів телевізорів розповідає про реформи, на місцях, фактично триває торгівля портфелями. До речі, установчий з’їзд партії, як випливає з отриманих нами документів, пройшов 2 червня 2014 року – у проміжку між президентськими виборами і інавгурацією Порошенко.

Читайте также:  ТОП найбільш активних депутатів, фракцій і комітетів за рік роботи Верховної Ради

“Сегодня” поцікавилася у народного депутата від “Народного фронту”, кандидата юридичних наук Леоніда Ємця , наскільки законні такі оголошення про продаж партій, і що потрібно робити, щоб це припинилося.

“Це давня практика, яка існує не один десяток років. Велика частина, якщо не 90% з чимось зареєстрованих в Україні партій, були створені саме для продажу.

Капіталізують їх теж відповідним чином: вони повинні мати регіональні представництва, щоб майбутній покупець не мав з цим проблем. Хоча є й такі, які існують тільки на папері. І на насправді, після перевірки, вони підлягають ліквідації. Є й такі, які мають представництва на місцях. Від цього, теоретично, залежить їх вартість. Я не продавав і не купував партії, тому не знаю, скільки вони там стоять. Але про те, що таке існує, знаю”, – сказав Леонід Ємець.

За його словами, сам факт купівлі-продажу партії – абсурдний, оскільки партія – організація, яка покликана забезпечити інтереси суспільства через представництво в певних органах влади.

Читайте также:  Обурені чернігівці провокаціями на виборах

“Тому говорити про те, що її хтось може купувати/продавати – абсурд. Ви не знайдете ніде (в законах – Авт.) офіційної юридичної можливості з допомогою підписання договорів здійснити купівлю-продаж партії, сплати податків і т. д. Але це не заважає передати конверт з документами з рук в руки, а з іншого – валізу грошей. Тому юридично – це не продаж”, – розповів нардеп.

На питання про те, чи можна звернутися в правоохоронні органи з заявою про те, що хтось хоче продати-купити партію і винуватця притягнуть до відповідальності Леонід Ємець відповів: “Звернутися можна. Але стане відомо про це, тільки коли відбудеться повна фіксація самого факту. І те, що мова буде йти не про купівлю-продаж партії, а про те, що не були сплачені податки, оформлений договір купівлі-продажу. Найгіршим для цієї партії буде публічне висвітлення такого факту і людей, які за цим стояли”.


Источник:    segodnya.ua

Рейтинг
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Сподобався цей пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Коментарі: 1
  1. Igor (автор)

    А что тут удивляться если сейчас возможно купить даже место президента )

Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.