В Україні пройде “Тиждень іспанського кіно”

У рамках кінофестивалю покажуть 5 фільмів, у тому числі екранізацію “Дон Кіхота”, пройдуть майстер-класи

В Україні за участю Посольства Королівства Іспанія та Міжнародного кінофестивалю “Молодість” з 9 квітня пройде “Тиждень іспанського кіно”. Про це повідомляє прес-служба МКФ Молодість.

Відкриє фестиваль іспанського кіно нова комедія Еміліо Мартінеса Ласаро – “Вісім баскських прізвищ”, відзначена багатьма нагородами (включаючи три іспанські кінопремії Гойя) за акторські ролі. Чистокровний андалузец Рафа ніколи не покидав рідну Севілью, тому що вона давала йому все, що потрібно для життя – п’янке вино, гель для волосся і жінок. Проте за однією з них, стійкою перед його чарами басконкой Амайя, Рафа доведеться поїхати в Країну Басків – щоб довести милою, що він в душі справжній баск і гідний її любові.

Найтитулованіший фільм в добірці “Тижня іспанського кіно” – зворушливий роуд-муві “Легко жити з закритими очима” Давида Труеба, тріумфатор нагород Гойя 2014 року, який взяв всі топ-призи (отримав нагороди за найкращий фільм, режисер, сценарій, музику, актора і молоду актрису). Назва фільму взято з пісні Джона Леннона “Strawberry Fields Forever”, яку він написав на зйомках фільму в “іспанському Голлівуді” – Альмерії – в 1966 році. Хав’єр Камара, відомий за численними ролями у режисера Педро Альмодовара, грає шкільного вчителя Антоніо, який навчає дітей англійської мови з допомогою улюблених пісень “Бітлз”. Дізнаючись про прибуття Леннона в Іспанію, він відправляється в подорож, щоб висловити подяку кумира, а по дорозі підбирає двох втікачів підлітків.

“Магнітне дерево” дебютантки Ізабель де Аугувавье – інтимний сімейний портрет, історія про Бруно, який повертається в рідну Чилі після тривалої відсутності. Сімейний будинок вже виставлений на продаж, і всі збираються для прощання з рідним місцем. Після відвідин “Магнітного дерева”, яке володіє дивними властивостями, Бруно пробуджується почуття прихильності до майже забутих місць.

Стрічку “Люди на місцях” режисер Хуан Кавестани складає з набору непов’язаних коротких замальовок – іноді комічних, іноді драматичних – полусимпровизированных відомими іспанськими акторами (Сантьяго Сегура, Марібель Верду, Антоніо де ла Торре та інші). Експеримент, абсурд і сюрреалізм під впливом Луїса Бунюеля з одного боку, і Луїса С. К. (автора відомого серіалу “Луї”) з іншого – такі елементи цього хаотичного і різноманітного портрета сучасної Іспанії в період кризи.

А закриє “Тиждень іспанського кіно” спеціальна подія до 400-річчя з дня публікації другій частині славетного роману Мігеля де Сервантеса – показ однойменного історичного епосу “Дон Кіхот” з особливим гостем, відомим режисером Мануелем Гутьерресом Арагоном. Він особисто представить свою кіноадаптацію про знаменитого лицаря, який домагався справедливості. Крім того, Арагон проведе майстер-клас, де розповість про зйомки “Дон Кіхота”, значення роману для іспанської культури і про свій великий досвід в кіно (адже він є автором понад двох десятків фільмів).

Всі фільми будуть демонструватися на іспанською мовою з українськими субтитрами.

У Києві відкриття фестивалю відбудеться 9 квітня о 19:30 в Культурному центрі “Кінотеатр “Київ”. Фестиваль також пройде в кількох інших містах України, в тому числі у Львові з 18 квітня.

Источник:Liga.net


Leave a Reply

Your email address will not be published.