Всі секрети довголіття знаменитого хірурга Углова, який дожив до 103 років

Все секреты долголетия знаменитого хирурга Углова, дожившего до 103 лет Здоров'я

Феномен Углова

Федір Григорович Углов увійшов в історію (і потрапив в книгу рекордів Гіннеса) не тільки як один із довгожителів, але і як найстаріший діючий оперуючий хірург.

При цьому він мав ясний розум і відмінну пам’ять, не боявся братися за складні операції. Фахівці прирівнюють за значимістю його досягнення в хірургії з польотом в космос.

На долю цієї людини випало чимало випробувань. Пережив дві світові війни, перехворів на тиф у важкій формі, витримав всі дев’ятсот днів блокади Ленінграда, рятуючи життя інших людей.

Сам Федір Григорович родом із Сибіру, ​​але генетичної схильності до довголіття не було, так як його батько не дожив до 60-ти років, а мати прожила 75.

Однак хірург Углов відрізнявся міцною внутрішньої дисциплінованістю. Він вважав, що багато в чому від самої людини (від її способу життя) залежить кількість і якість (нормальне самопочуття і працездатність) прожитих років.

Що Углов вважав основними ворогами здоров’я

Алкоголь

Як медик, Федір Углов не з чуток знав про шкоду спиртного, яке скорочує життя в середньому на 20 – 25 років.

Перший удар приймають на себе клітини мозку, страждають судини, еритроцити перестають туди надходити. Через кілька років після регулярного прийому алкоголю, мозок деградує: зморщується і зменшується в розмірі.

За своєю згубною дією алкоголь подібний наркотикам.

Куріння

Нікотин негативно впливає не тільки на легені, але і на серце, судини, печінку і головний мозок. Викликаючи швидке звикання, куріння зменшує тривалість життя на 8-12 років.

Переїдання

Вставати з-за столу потрібно з легким відчуттям голоду, а не з відчуттям, що від їжі важко дихати. Отримуючи надлишок їжі, людина робить собі «ведмежу послугу». Насправді, потрібно тільки заповнювати витрачену енергію, а не накопичувати зайві кілограми, які перетворюючись в жирові відкладення, додають проблем зі здоров’ям.

Важка рок-музика

Углов вважав, що така музика діє руйнівно на здоров’я, і ​​слід захищати від неї себе і дітей. Такий висновок хірург зробив після вивчення багатьох наукових праць по даній темі. У них були описані факти негативного впливу такого роду музики на органи людини (серце, головний мозок і, навіть печінку).

Коріння такої реакції йдуть в давні часи, коли під гучний бій барабанів вели засуджених на страту. Тому ці звуки в підсвідомості сприймаються людиною, як сигнал тривоги і страху, що відбивається на психіці і здоров’ї в цілому.

Ставлення Федора Углова до харчування

Одним з головних умов довголіття, хірург вважав підтримку нормальної стабільної ваги, без різких коливань. Робити це, за його ж словами, зовсім не просто, але необхідно. Сам Углов важив сімдесят кілограм при зрості 170см.

Не дотримувався дієт (тільки в крайньому випадку, коли набирав вагу). Тоді лікар днів на десять влаштовував собі більш жорсткі обмеження.

В цілому його денний раціон на дієті не перевищував 1300 ккал.

З ранку чашка кави або чаю. Від м’яса він не відмовлявся (200г нежирної свинини, яловичина або птах), іноді заміняв його рибою. Салати з капусти або моркви, варені яйця, тверді сорти сиру, не крохмалисті фрукти, ввечері кисломолочні продукти.

У звичайні дні вживав практично всі продукти, невеликими порціями, з перервами не менше чотирьох годин, щоб дати можливість шлунку відпочити і підготуватися до нового прийому їжі.

Категорично виключав випічку, перероблені м’ясні продукти, обмежував споживання цукру.

Федір Григорович своїм прикладом, переконаннями пропагував здоровий спосіб життя, принципи якого відображав в своїх книгах. Він вірив, що людина може прожити століття і більше, дотримуючись тверезості, помірності в їжі, працьовитості, позитивного настрою.

Основні рекомендації Углова для людей, налаштованих на довголіття

  1. Кожній людині природа дала особисті ресурси, які вона може витрачати необдумано, а може берегти, зберігаючи на багато років свій потенціал.
  2. Постійна робота: інтелектуальна для мозку і фізична для тіла – допоможуть мати ясний розум і залишатися в прекрасній формі.
  3. Зміцнення імунітету загартовуванням потрібні для підтримки здоров’я
  4. Відмова від алкоголю і куріння – необхідна умова для довголіття.
  5. Намагайтеся займатися улюбленою справою, – це додає впевненості в соб
  6. Дотримуйтеся режиму: повноцінний нічний сон (7-8 годин) допомагає швидко відновлювати сили.
  7. Навчіться володіти своїми емоціями, зберігати спокій в будь-якій ситуації і не впадати в зневіру.
  8. Слідкуйте за своєю вагою, -її надлишок (або зайва худоба) вже служать сигналом, що в організмі не все в порядку.
  9. Любіть своїх рідних, самотні люди рідко доживають до глибокої старості.
  10. Не ігноруйте відвідування лікарів, щоб тримати своє здоров’я під контролем.

Напуття знаменитого хірурга:

Будьте оптимістом, цінуйте життя, творіть добро – без цього довголіття неможливо!

Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.