Все про атеросклероз. Чи можна померти від атеросклерозу судин?

fallback Здоров'я

Атеросклероз – захворювання, яке було відомо ще з давніх-давен. Найчастіше до нього схильні люди середнього та похилого віку. Причому, як вважають медики, поява цієї хвороби багато в чому залежить від самої людини, точніше від її способу життя.

Як проявляється атеросклероз

При даній патології в стінках судин накопичується холестерин, який поступово призводить до їх звуження. Створювані бляшки можуть повністю перекрити просвіт судини, що викликає ішемічні порушення.

Підступність захворювання полягає в тому, що деякий час (роки) накопичення холестерину відбуваються без будь-яких видимих ​​симптомів. Людину нічого не стримує від звичного споживання жирної їжі, куріння і так далі, так як вона не відчуває спочатку ніякого дискомфорту зі здоров`ям.

Больові відчуття в серці можуть з’явитися вже при стійкій проблемі кровотоку в судинах.

На ранніх же стадіях нездужання: тяжкість в серце, легкі рідкісні похитування від того, що закрутилася голова, поганий сон – все це списується на втому, зміну погоди і інші обставини.

Головна небезпека

Наявність захворювання часто діагностується на пізньому етапі, коли профілактика вже безсила. За статистичними даними часто атеросклероз є причиною раптової смерті.

Від того, який орган постраждав від нестачі кровообігу – залежить результат.

Якщо коронарні судини, то трапляється інфаркт, а якщо судини головного мозку – інсульт. В обох випадках людина може померти або залишитися інвалідом.

Інфаркт супроводжується сильними болями, а інсульт протікає тихо. Так як людину може при цьому паралізувати (віднімається мова), то вона не може навіть поскаржитися.

Тому важливо знати перші ознаки інсульту.

Запідозрити інсульт можна, якщо:

 • – з’являється різкий, сильний головний біль: в потилиці, скронях і інших місцях;
 • – запаморочення супроводжується нудотою і блювотою;
 • – несвязная мова або взагалі її втрата;
 • – порушення рухових функцій, оніміння, асиметричність обличчя.

Після таких симптомів вирішальну роль мають дії протягом трьох – чотирьох годин. Тому важливо не упустити момент і відразу викликати швидку допомогу.

Таким чином, ускладнення при наявності атеросклерозу мають дуже серйозний характер. Щоб цього не сталося, потрібно вчасно перевіряти судини на наявність даного захворювання.

Фактори, що підвищують ризик розвитку атеросклерозу

 1. Статева приналежність: чоловіки більше схильні до захворювання.
 2. Вік: хвороба частіше виникає після п’ятдесяти років.
 3. Наявність генетичної схильності: в залежності від успадкованої специфіки батьківського обміну речовин, перш за все, проблем з накопиченням холестерину, – атеросклероз може прогресувати або сповільнюватися.
 4. Шкідливі звички: куріння і надмірне вживання алкоголю.
 5. Харчування: мають важливе значення обмеження у вживанні жирних, копчених, смажених продуктів.
 6. Вже наявні захворювання, такі як, гіпертонія і цукровий діабет.
 7. Нестача фізичної активності: регулярні динамічні навантаження сприяють виведенню жиру з організму, тим самим покращуючи стан судин.

Чи можна вилікувати атеросклероз?

Як вважають фахівці, повністю це захворювання невиліковне, але можливо призупинити його розвиток.

Для медикаментозної корекції застосовують препарати, які пригнічують функції печінки з вироблення нею холестерину, а також руйнують тригліцериди, що відносяться до нейтральних жирних структур.

Але в будь-якому випадку використовувати ліки слід строго за рекомендацією лікаря.

Хірургічне втручання проводять за гострою необхідностью, коли хвороба прогресує. Зазвичай застосовують: ангіопластику, а також операції зі стентування і аортокоронарного шунтування.

Не медикаментозна корекція включає зміну способу життя: правильне харчування, динамічні фізичні навантаження, позбавлення від шкідливих звичок.

Важливо розуміти:

Атеросклероз може вражати всі артерії, тому потрібно періодично досліджувати стан судин.

Атеросклеротичні бляшки не розчиняються, і легше запобігти їх появу, ніж вдаватися згодом до хірургічних методів.

Профілактика атеросклерозу подовжує роки життя людини!

Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.