Яценюк натякнув, що Росію чекає доля гітлерівської Німеччини

Яценюк натякнув, що Росію чекає доля гітлерівської Німеччини (відео)

Ветерани, які відстояли Батьківщину, не думали, що через 70 років після закінчення війни їм доведеться відправляти на захист України своїх онуків і правнуків, зазначив прем’єр

Будь-агресор, який марить новими територіями, брязкає зброєю і нехтує волею народів, неодмінно повторить долю гітлерівського режиму. Про це йдеться у зверненні прем’єр-міністра Арсенія Яценюка до Дня пам’яті і примирення і 70-ї річниці Перемоги над нацизмом в Європі.

“Сімдесят років тому в Європі закінчилася Друга Світова війна – найстрашніша та найжорстокіша в історії людства. У ці дні ми віддаємо данину пам’яті десятків мільйонів полеглих і святкуємо Перемогу, яку здобули народи антигітлерівської коаліції. Це була Перемога над віроломним агресором, який розтоптав міжнародне право, глумився над договорами про дружбу, прагнув знищити півсвіту. Він закінчив військовим трибуналом. Це дуже важливий урок Другої світової: будь-агресор, який марить новими територіями, брязкає зброєю і нехтує волею народів, неодмінно повторить долю гітлерівського режиму”, – сказав він.

За словами прем’єра, перемога стала можливою завдяки колосального напруження сил народів, їх високого героїзму і нечуваним жертвам.

“Україна опинилася у самому центрі війни: чорні плуги смерті пройшли по нашій землі із заходу на схід і зі сходу на захід. Сім мільйонів українців пішли на фронт, половина з них загинула. Половина з тих, що вижили прийшла покаліченими. Українці воювали проти нацизму і Червоної, і в Українській повстанській армії, і в арміях країн антигітлерівської коаліції. За роки війни населення України скоротилося на 14 мільйонів осіб”, – йдеться у зверненні.

Яценюк також зазначив, що Україна, як країна-переможниця у Другій світовій війні, ніколи не забуде внесок, який зробили інші народи у спільну Перемогу над нацизмом, і завжди буде глибоко шанувати всіх, хто наближав її.

“Наругою над пам’яттю мільйонів є намагання кремлівських фальсифікаторів приписати Перемогу одному народу і перекреслити подвиг всіх інших. Історичним злочином є війна Росії проти України. Ветерани, які відстояли Батьківщину, не думали, що через 70 років після закінчення війни їм доведеться відправляти на захист України своїх онуків і правнуків. І отримувати посмертні нагороди за хлопців, що загинули в бою з російськими агресорами і їх найманцями. Мене вразило, як доля пов’язала подвиг і трагедію однієї української родини. Ветеран Другої світової війни полковник Іван Залужний втратив свого онука – лейтенанта Національної гвардії”, – сказав він.

Прем’єр нагадав, що Східна Європа очікувала, що звільнення від нацизму принесе її народам свободу і справедливість, але отримала радянську окупацію, тоталітаризм і кайдани.

“Перемога над нацизмом не принесла свободу і нашому народу – народ-переможець пережив післявоєнний третій Голодомор і репресії. Тисячі сімей депортували в Сибір, знищували інтелігенцію і село, витравлювали пам’ять про те, ким і якою ціною була здобута Перемога.

Але ми пам’ятаємо про це завжди: про тих, хто розпалював війну і хто їм в цьому допомагав, про змову двох тиранів – Сталіна і Гітлера, і про мільйони людей, які винесли на собі цю страшну війну. Ми захищали рідну землю тоді, ми захищаємо свою країну сьогодні. Ми перемогли тоді, ми переможемо!”, – йдеться у зверненні.

Нагадаємо, після незаконної анексії Криму в березні минулого року РФ почала підтримувати проросійських сепаратистів на Сході України. Бойові дії в Донбасі тривають з квітня минулого року. За оцінками ООН, кількість загиблих вже перевищила 6,2 тисяч осіб.


Источник


Leave a Reply

Your email address will not be published.