Вчені назвали головну причину розвитку невиліковного раку

Ученые назвали главную причину развития неизлечимого рака

Вчені під керівництвом хіміка Нілу Келлеха (Neil Kelleher) з Північно-Західного університету визначили саму часту причину розвитку невиліковного раку.

Виявилося, що зростання пухлин можуть провокувати специфічні мутації в генах RAS, що впливають на приєднання RAS-білків до мембран клітини та їх сигнальну роль. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

Медики дослідили, який вплив на організм має гострий перець Читати повністю

Перетворення здорових клітин у злоякісні пов’язано з мутацією в генах RAS, які кодують малі G-білки, що беруть участь у передачі сигналу всередину клітини. Сімейство RAS включає гени, що кодують такі білкові молекули, як HRAS, NRAS і дві ізоформи KRAS (KRAS4a і KRAS4b). Ці білки пронизують мембрану клітини і зв’язуються з гуанозинтрифосфатом (ГТФ), тим самим змінюючи свою структуру і перемикаючись в активований стан. Мутації, що сприяють розвитку раку, перешкоджає переходу RAS в неактивированное стан.

Онкогенні мутації часто зачіпають ділянки білків, які повинні зв’язуватися з ферментами GAP, створюючи нові ізоформи. GAP провокують гідроліз (розпад) гуанозинтрифосфата з утворенням гуанозиндифосфата. Таким чином, небажана заміна нуклеотидів або знижує швидкість гідролізу ГТФ, або зовсім скасовує її. Постійно активоване RAS обумовлює надмірний ріст і проліферацію клітин.

Читайте также:  Перевірений народний засіб для очищення нирок

Мутації RAS відповідають за 30 відсотків всіх випадків розвитку раку у людини, у тому числі 95 відсотків випадків раку підшлункової залози і 45 відсотків колоректального раку. Ці злоякісні пухлини важко піддаються лікуванню. Частково це пояснюється тим, що різні ізоформи білків можуть створювати різні сигнальні шляхи, що сприяють неконтрольованого поділу клітин, і для кожного з них потрібен свій препарат-блокатор.

Чим корисний для здоров’я часник: несподівані фактыЧитать повністю

Вчені виділили KRAS-білки у пацієнтів, уражених колоректальним раком, а також зразків пухлин за допомогою специфічних антитіл. Далі кожну молекулу ідентифікували за допомогою методу, званого протеомікой «зверху вниз» (top-down proteomics), коли через мас-спектрометрію визначається відношення маси до заряду іонів цілих білків (при протеомике «знизу вгору» білки розщеплюються, аналізуються, а потім знову збираються). Дослідникам вдалося визначити зміст нормальної форми KRAS4b і його мутантних версій в клітинах пацієнтів, а також їх структуру.

Виявилося, що різні мутації в KRAS4b по-різному впливають на посттрансляционную модифікацію білка, коли білкова молекула проходить хімічну модифікацію після свого синтезу на рибосомі. В результаті змінюється її здатність приєднуватися до мембрани клітин і посилати сигнали, що забезпечують нормальне ділення клітин.

Читайте также:  Цілющі властивості глини для краси шкіри

Источник

Рейтинг
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Сподобався цей пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.