Україна демонструє реальний прогрес у питанні врегулювання конфлікту на Донбасі – Порошенко

Україна демонструє реальний прогрес у питанні врегулювання конфлікту на Донбасі – Порошенко

Президент зазначив, що Київ зацікавлений у вирішенні проблем, які стоять перед робочими групами по Донбасу

Президент України Петро Порошенко знову заявляє про прихильність Києва по виконанню мінських угод для мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

“Україна є абсолютно твердим прихильником неухильного виконання всіх без винятку 13 пунктів мінських угод”, – сказав Порошенко журналістам у Берліні в рамках візиту в Німеччину в середу.

За його словами, Україна демонструє реальний прогрес у сфері дотримання режиму припинення вогню, відводу військ, а також у роботі робочих підгруп Контактної групи по Донбасу попереднього тижня в Мінську.

“Ми зацікавлені у вирішенні проблем, які стоять сьогодні перед робочими групами та у сфері безпеки в політичній, економічній та гуманітарній площинах. На жаль, сьогодні ми змушені констатувати, що у нас немає припинення вогню, Україна щодня втрачає своїх найкращих синів, Україна не може дочекатися звільнення з полону заручників”, – констатував він.

Нагадаємо, 6 травня відбулася перша після ув’язнених у лютому Мінських угод зустріч представників України і бойовиків. За словами представника України в Тристоронній контактної групи Леоніда Кучми, підсумком зустрічі стали “серйозні кроки в напрямі політичного врегулювання”.

За його словами, представники бойовиків були “конструктивними”.

За підсумками наради створено групи експертів, які повинні запропонувати наступні кроки для реалізації плану мирного врегулювання. Представник ОБСЄ Хайді Тальявіні заявила, що перша з цих груп розпочне роботу 19 травня.

Як повідомила прес-секретар Кучми Дарка Оліфер, від України представником в політичній підгрупі став директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін, в групі з безпеки – екс-глава СБУ Євген Марчук, з економічних питань – перший заступник керівника Головного департаменту з питань впровадження реформ Адміністрації президента Ігор Веремій, з гуманітарних аспектів (біженці, доставка гуманітарної допомоги, звільнення заручників, вирішення соціальних проблем) – уповноваженого президента з питань мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко та екс-глава Адміністрації президента Віктор Медведчук.

Як відомо, 12 лютого лідери України, Франції, Німеччини і Росії домовилися про припинення вогню на Донбасі з 15 лютого, а також про відвід важкого озброєння від лінії розмежування. Однак домовленості повністю не виконуються, сторони конфлікту звинувачують одна одну в порушенні режиму припинення вогню.

Україна і Захід звинувачують Росію підтримки проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є “добровольці”.

Бойові дії на Донбасі тривають з квітня 2014 року.


Источник:    segodnya.ua


Leave a Reply

Your email address will not be published.