Україна очікує від ЄС чіткої позиції щодо безвізового режиму – Клімкін

Україна очікує від ЄС чіткої позиції щодо безвізового режиму – Клімкін

Ризький саміт не повинен стати прохідним, просто подією, де всі зберуться і вирішать, що треба працювати далі, зазначив міністр

Міністр закордонних справ Павло Клімкін висловив сподівання, що на саміті Східного партнерства у Ризі Україні підтвердять надання безвізового режиму з ЄС і чітко скажуть, що це відбудеться після виконання ключових реформ. Про це він сказав під час спільної зустрічі з міністром закордонних справ Норвегії Борге Бренд.

“Ризький саміт не повинен стати прохідним, просто подією, де всі зберуться і вирішать, що треба працювати далі”, – сказав Клімкін.

Він зазначив, що під час саміту повинні бути вирішені важливі для України питання, а саме про введення безвізового режиму з ЄС.

Він нагадав, що вже є оприлюднений попередній звіт Європейської комісії, в якому йдеться про те, що більшість необхідних реформ Україна або вже виконала чи ці реформи знаходиться на завершальному етапі.

“Ми працюємо над висновками Ризького саміту, який підтвердить надання безвізового режиму Україні і чітко скажуть, що це станеться після завершення ключових реформ, а відповідно до звіту ЄК ми майже всі їх виконали або перебуваємо на завершальному етапі”, – пояснив глава МЗС.

Він додав, що Україна активно працює над тим, що саме треба завершити.
“Ми працюємо над тим, щоб чітко зрозуміти, де ми повинні завершити ці реформи. І ми впевнені, що зможемо завершити реформи найближчим часом, а де присутній політичний компонент і побоювання європейської сторони щодо наслідків російської агресії на Донбасі”, – додав Клімкін.

Міністр повідомив журналістам, що у п’ятницю він знову підніме це питання на зустрічі Вишеградської четвірки, а в понеділок відбудеться зустріч друзів України.

Раніше в Європейській комісії заявили, що ні Україна, ні Грузія не отримають безвізовий режим з ЄС на саміті “Східного партнерства” в Ризі наприкінці цього місяця.

Виступаючи в Брюсселі після того, як Єврокомісія оприлюднила свій щорічний звіт про візовий режим з обома країнами, речник ЄК Наташа Берто заявила, що комісія знає про бажання України і Грузії отримати безвізовий статус на саміті, але це “дуже амбітно з точки зору термінів”.

Вона додала, що Єврокомісія готова рухатися далі в наступному звіті в кінці 2015 року за умови досягнення прогресу.

У звіті Єврокомісії йдеться, що і Україні, і Грузії потрібно зробити більше в області боротьби з корупцією та торгівлі людьми. Грузії закликали досягти прогресу в боротьбі з обігом наркотиків, у той час як Україну Брюссель закликав активізувати закони, що стосуються організованої злочинності та боротьби з дискримінацією.


Источник:    segodnya.ua


Leave a Reply

Your email address will not be published.