Україна очікує від саміту G7 серйозних рішень по зупинці російської агресії – Яценюк

Україна очікує від саміту G7 серйозних рішень по зупинці російської агресії – Яценюк

Прем’єр очікує від “Великої сімки” чіткої позиції щодо підтримки України

На саміті “Великої сімки” можуть бути прийняті “серйозні” рішення щодо зупинення російської агресії. Про це на брифінгу після зустрічі з міністром закордонних справ Канади Робертом Ніколсоном повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

“Ми очікуємо, що саміт Великої сімки, який відбудеться в наступному місяці, не просто заявить чітку позицію щодо підтримки України, але і прийме серйозні рішення щодо зупинення російської агресії”, – сказав він.

Нагадаємо, в заяві за підсумками зустрічі глав МЗС “великої сімки”, яка відбулася у квітні, йдеться, що санкції Заходу проти Росії і виконання мінських угод тісно взаємопов’язані.

“Країни G7 підкреслюють тісний зв’язок між повною реалізацією мінських угод та міжнародними санкціями. Санкції не є самоціллю; їх тривалість повинна бути чітко пов’язана з повною реалізацією РФ мінських домовленостей і повагою до суверенітету України”, – йдеться в повідомленні.

За словами міністрів, вони також очікують, що РФ припинить підтримку бойовиків-сепаратистів.

Також глави МЗС країн G7 в черговий раз засудили анексію Росією Криму. “Ми знову заявляємо про своє засудження незаконної анексії Росією Криму більше року тому у зв’язку з порушенням міжнародного права і підтверджуємо нашу політику невизнання її і санкцій проти тих, хто в ній бере участь”, – наголошується в заяві.

У той же час міністри підтримали збереження діалогу з РФ з тим, щоб “працювати в напрямку досягнення всеосяжного, стійкого і мирного врегулювання кризи у Східній Україні”.

Вони також підкреслили важливість “конструктивних та ефективних структурних реформ в Україні, в тому числі конституційної реформи з особливим акцентом на децентралізацію/реформу місцевого самоврядування”, а також боротьбу з корупцією.


Источник:    segodnya.ua


Leave a Reply

Your email address will not be published.