Українців “косить” небезпечна хвороба: Моз озвучив число жертв

Глава Моз Уляна Супрун озвучила кількість жертв від ботулізму в 2018 році.

З початку року в Україні зафіксовано вісім смертей від ботулізму. Найчастіша причина отруєння - вживання в'яленою, солоною або консервованої риби домашнього приготування, яка була придбана на стихійному ринку або ж просто в підземному переході. З цього року на центральному рівні Україна почала закуповувати сироватки від ботулізму, пише на своїй сторінці в Facebook в. о. голови Моз Уляна Супрун.

За її словами, зараз є високоякісні антитоксини, необхідні для негайного лікування ботулізму. Отримати сироватку можна в будь-який час. Її терміново доставляють в місце зафіксованого випадки ботулізму.

Масове отруєння на Рівненщині: після весільного банкету по всій європі занедужало 20 человекЧитать повністю

"Втім, найкращий спосіб захиститися - профілактика. Запам'ятайте просте правило безпеки - не вживайте копчену, в'ялену або солону рибу, якщо не знаєте, як її готували. Така риба могла бути заражена в природних умовах, до того ж, не проходила термічної обробки. З'ясувати, чи є в ній токсин, перед вживанням неможливо", - наголосила в.о. міністра охорони здоров'я.

Читайте также:  Експерти назвали простий, але ефективний спосіб очищення легенів від нікотину

Крім того, продовжила Супрун, причиною отруєння можуть стати інші продукти домашнього консервування - м'ясо, риба, гриби, рідше - овочі, якщо ці продукти були погано вимиті, неправильно або недостатньо термічно оброблені, транспортувалися або зберігалися неналежним чином.

"Отруєння токсином може викликати порушення зору, невиразність мови, відчуття сухості у роті або м'язову слабкість. Також може підвищуватися температура, виникнути біль у животі та загальна інфекційна інтоксикація. У дітей симптоми ботулізму можуть проявлятися у вигляді апатії, відмови від їжі та тривалого плачу", - пояснила в. о. голови Моз.

Як повідомив Моз, 11 вересня в Херсоні від ботулізму помер чоловік, його дружина перебуває в реанімації.

Источник

Залишити коментар

Adblock detector