Жирові відкладення у жінок за 50: 6 рад

Жировые отложения у женщин за 50: 6 советов Здоров'я

Жінки зазвичай ставляться до свого зовнішнього вигляду більш критично, ніж чоловіки. Тому поява обвислого животика з віком доставляє їм проблеми аж до появи комплексів.

Але крім незручностей естетичного характеру, зайвий жир в області живота може привести до порушень зі здоров’ям, які поступово збільшуються.

Основні причини утворення жиру в області живота

– Зміни гормонального характеру

У період 50 – 60 років в жіночому організмі відбувається вікова перебудова, пов’язана з початком клімаксу. Зменшується вироблення естрогенів, а вони беруть участь в харчуванні клітин глюкозою.

Відповідно виникають порушення, які провокують формування жирових відкладень.

– Наявність захворювань

У нормі жир локалізується між м’язовими тканинами і шкірним покривом. Проте з віком можуть розвинутися такі захворювання, як гіпертонія, цукровий діабет, атеросклероз і інші. Ці патології і плюс, шкідливі звички – призводять до накопичення жиру між внутрішніми органами.

Такий стан негативно впливає не тільки на фігуру, але і на здоров’я в цілому.

– Неправильний підхід до харчування

Нерідко жінки не враховують той факт, що з роками обмін речовин сповільнюється, і калорії не спалюються в повному обсязі. Слід обмежувати вживання рафінованих вуглеводів (випічка, солодощі), а також жирної їжі.

Це необхідно робити паралельно зі збільшенням фізичної активності, яка часто після п’ятдесяти років зводиться до мінімуму. В результаті невитрачені калорії перетворюються в жир, який відкладається в основному на боках і в області живота.

– Формування шлаків

З віком у травних органах поступово накопичуються шкідливі речовини, що може стати однією з причин порушення метаболізму.

Крім того, гальмується утворення життєво необхідних білків і зменшується кількість вітамінів. Такий стан викликає почуття голоду, а споживання калорійної їжі додає дискомфорту і зашлакованості організму.

– Генетична схильність

Спадковий фактор відіграє важливу роль в появі живота у жінок вже після п’ятдесяти років.

Якщо є схильність до повноти, зокрема, утворення надмірних жирових відкладень в області живота, то потрібно ще більше приділяти собі уваги. Так як будь-яке послаблення обмежень відразу призведе до набору зайвих кілограмів і додаткових проблем зі здоров’ям.

Що не потрібно робити

Багато жінок для позбавлення від живота вдаються до радикальних заходів, ізводячи себе виснажливими дієтами. Але в ітогі це не призводить до бажаного результату, та ще може і нашкодити здоров’ю.

Справа в тому, що для організму різка втрата маси є стресовим фактором. Тому швидко втрачені кілограми, також легко і повертаються назад. Організм переходить в режим захисту себе від можливого ​​голодування і запасається «про всяк випадок».

Прискорене схуднення також негативно відбивається на зовнішньому вигляді жінок. Шкіра після п’ятдесяти років втрачає свою колишню пружність, і не встигає пристосуватися до стрімких змін, а може просто обвіснуть.

Таким чином, комплекс заходів по позбавленню від живота повинен здійснюватися поступово і стати не тимчасовим явищем, а способом життя.

Рекомендації фахівців

Дотримуватися правильного харчування

Коригування режиму і раціону харчування – один з основоположних моментів в прагненні прибрати зайвий жир.

Для цього потрібно дотримуватися таких правил:

  • – випивати протягом дня не менше півтора літрів води (не рахуючи рідини з основною їжею);
  • – віддавати перевагу рослинній їжі, включаючи в раціон більше овочів, зелені, фруктів.
  • – обов’язково вживати кисломолочні продукти, які покращують роботу кишечника;
  • – харчування зробити дробовим: до п’яти основних прийомів їжі з двома перекусами;
  • – не навантажувати шлунок перед сном.

Очищати організм

Це потрібно робити обережно, краще порадитися з лікарем, так як реакція кожної людини на дані процедури індивідуальна.

Моніторну чистку кишечника роблять в лікувальних установах.

У домашніх умовах можна вдатися до очисних клізм при додаванні відварів (ромашки, календули), здійснювати процедуру приблизно з інтервалом в десять днів.

Можна вживати вітамінну суміш, що володіє м’яким проносним ефектом. Для її приготування подрібнити в рівних пропорціях інжир, курагу, чорнослив і перемішати з медом. Приймати щодня натще по одній десертній ложці.

Зміцнювати прес

До п’ятдесяти років м’язи преса слабшають і потрібно їх підтримувати спеціальними вправами. Не обов’язково відвідувати для цього спортивний зал, досить регулярно виконувати стандартний комплекс вправ.

– Лежачи на спині підняти одночасно ноги, потримати їх під невеликим кутом, не згинаючи при цьому колін. Потім робити ногами «ножиці».

– Руки помістити на потилиці, схрестивши їх, закріпити стопи і повільно піднімати тулуб.

– В положенні лежачи на спині, одну ногу зігнути в коліні, а іншу випрямити. Піднімати тулуб, намагаючись дістати правим плечем лівого коліна, і навпаки.

– Робити «планку», можна на ліктях.

Кількість повторів у вправах потрібно збільшувати поступово.

Давати організму фізичне навантаження

Перш за все, це може бути щоденна ходьба, прогулянки на свіжому повітрі.

Корисними будуть будь-які види рухів: танці, плавання, їзда на велосипеді.

Якщо є можливість – здійснювати підйом на поверх пішки, а не на ліфті.

Однак слід дотримуватися обережності, так як м’язи після п’ятдесяти років, вже не такі еластичні, а суглоби більш крихкі.

Робити косметичні процедури

Можна періодично робити їх у фахівця, а в основному самостійно в домашніх умовах.

Ефективні обгортання: безпосередньо впливають на жирові клітини, підтримують водний баланс шкіри, підвищуючи її пружність. Використовувати можна такі доступні продукти, як мед, корицю, каву, косметичну глину.

Добре допомагає в підтримці форми – масаж, а також контрастний душ.

Спокійний настрій і відпочинок

Перебуваючи в стані частих стресів, неможливо домогтися коригування своєї фігури. Тому важливо навчитися стримувати свої негативні емоції.

Нічний відпочинок повинен бути повноцінним, тому що з віком хронічні недосипання призводять до набору зайвої ваги, а не до її втрати.

Пам’ятайте:

Слідувати зазначених порад потрібно комплексно і регулярно, щоб їх дотримання було не періодичним, а стало способом життя. Тоді позбавлення від живота стане реальним.

Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.