11 знаменитих сімей, де чоловік підтримував дружину, а не змагався з нею – і обидва домоглися успіхуПопулярна думка, що два творчих людини ніколи один з одним не уживуться, будуть сперечатися і конкурувати за славу. Тому, мовляв, хоч скільки-то відомі художники і письменники, на підтримку яких дружини витрачали все своє життя. Але історія спростовує багато міфів. Наприклад, відомо безліч пар, де творчі чоловік і дружина підтримували один одного і досягли серйозних успіхів у своїй галузі.

Юлія Друніна і Олексій Каплер

Хоча ім’я Каплера було не на слуху, коштувало йому назвати фільми, зняті за його сценаріями, і будь-радянський обиватель переймався до нього симпатією, адже серед його робіт були такі картини, як «Смугастий рейс», «Людина-амфібія» і «Синій птах». Більш вузьке коло знав Олексія як фронтового кореспондента і коханого дочки Сталіна, якого за зв’язок з нею навіть посадили: Сталін був дуже ревнивим батьком.

11 знаменитых семей, где муж поддерживал жену, а не соперничал с ней - и оба добились успеха
Каплер був відомий, наприклад, як сценарист фільму про Іхтіандра.

Юлія Друніна ж була поетесою, яка, на думку багатьох, надто швидко для свого віку «просувалася» — її охоче публікували, запрошували на творчі вечори. Багато колег по цеху в обличчя їй матерно пояснювали, за які фронтові заслуги і перед ким вона отримує свою популярність — адже Юлія була під час війни медсестрою, а після війни поширився міф, що жінки на фронті нічим, крім романів, не займалися. Незрозуміло було тільки, з-за яких романів Юлію серйозно поранило. Дивом не до смерті.

Багато хто думав, що, вийшовши заміж за гаряче коханого чоловіка, Юлія «заспокоїться», «одумається», перетвориться на звичайну домогосподарку. Адже напевно з попереднім чоловіком просто були проблеми — не змогла реалізувати себе як дружина. Але у Юлії були свої плани, і Олексій їх підтримував. Він був закоханий в її талант настільки ж, наскільки і в неї саму.

Читайте также:
Організатори " Євробачення-2016 не будуть переглядати результати

11 знаменитых семей, где муж поддерживал жену, а не соперничал с ней - и оба добились успеха
Олексій Каплер (ліворуч) і Юлія Друніна.

Завжди хвилювався після виходу нового тиражу, об’їжджав магазини Москви і просив купити побільше примірників її нової книги — мовляв, якщо буде погано розходитися, він сам все викупить. Викуповувати не доводилося, вірші Друніної багатьох чіпали, охоче розкуповувалися. Захищав Олексій Юлію і від багатьох проблем побуту, а якщо їй траплялося виїхати за кордон, зустрічав потім обов’язково в місці прибуття, а не вдома в Москві. Хто знає, скількох віршів Друніної ми позбулися б, скористайся Каплер її почуттями для того, щоб витесати з неї «нормальну жінку».

Завдяки підтримці чоловіка стала знаменитою письменницею Мері Шеллі, авторка Франкенштейна. Її шлюб з поетом Персі Шеллі був не таким зворушливим і безхмарним, як у Друніної і Каплера, але саме Персі, побачивши повість Мері, наполіг, щоб вона дописала її до повноцінного роману, оскільки відразу зрозумів, що перед ним — потенційне творіння на століття.

11 знаменитых семей, где муж поддерживал жену, а не соперничал с ней - и оба добились успеха
Кадр із серіалу про Мері Шеллі.

Лаура і Лоуренса Альма-Тадема

У дев’ятнадцятому столітті багато дівчат отримали можливість професійно вчитися живопису, але після заміжжя, як правило, за іншим художником, майже всі кидали мистецтво. Чоловік вимагав підтримки і поклоніння, побут і діти отъедали весь час і сили. Випадок Лаури і Лоуренса — один з небагатьох унікальних для свого часу.

Незважаючи на те, що познайомилися Лоуренс і Лаура на зустрічах прерафаелітів, обидва воліли академічний стиль живопису. Він був уже відомим художником, вдівцем з двома дітьми, вона — не більше, ніж однією з багатьох початківців художниць. Все дуже легко могло піти за звичним сценарієм. Але Лоуренс вважав гріхом закопувати дарування Лаури. Він став спочатку вчителем, а потім — не просто чоловіком, а буквально опорою.

Читайте также:
Справжній Сімба: Як це — жити в будинку з африканським левом

11 знаменитых семей, где муж поддерживал жену, а не соперничал с ней - и оба добились успеха
Лоуренс Альма-Тадема був популярним художником, якого прославили картини про античності.

Лоуренс обов’язково наполягав на тому, щоб на його виставках були роботи його дружини, і ніколи не затирал її геть від людського уваги, коли зустрічі художників почали проходити в його будинку. У Лаури було дуже слабке здоров’я, і Лоуренс використовував велику частину своїх гонорарів на те, щоб звільнити її від питань побуту і возити в теплі краї.

Подружжя надихали один одного: Лоуренс не раз зображував дружину в своїх картинах, а Лаура, з-за походження чоловіка, захопилася Голландією і голландської живописом і часто, більш сучасною їй манері, сценки з життя голландців сімнадцятого століття.

11 знаменитых семей, где муж поддерживал жену, а не соперничал с ней - и оба добились успеха
Лаура Альма-Тадема малювала голландців сімнадцятого століття.

Якщо згадувати інші пари художників, то це будуть подружжя Делоне, творці стилю орфизм, прерафаэлиты Данте Габріель Россеті і Елізабет Сиддал і співачка російської півночі Джанна Тутунджан, чоловік якої, типовий соцреалист Микола Баскаков, не намагався задовольняти амбіції за рахунок дружини і ділив з нею турботи про будинок і дітей навпіл. Завжди вірили один одному і пара Тетяна Мавріна (лауреат премії Андерсена) і її чоловік, популярний книжковий ілюстратор тридцятих-п’ятдесятих років Микола Кузьмін.

П’єр Кюрі і Марія Склодовська-Кюрі

Хоча легендарні фізики в побуті виглядали дуже серйозними й аскетичними і багатьом могло здатися, що П’єр одружився на Марії, щоб використовувати її інтелект, а Марія вийшла заміж за П’єра заради доступу до лабораторії і науковому світу, на ділі пара ніжно любила один одного і своїх дітей, які, до речі, теж виросли видатними людьми.

11 знаменитых семей, где муж поддерживал жену, а не соперничал с ней - и оба добились успеха
П’єр і Марія Кюрі були такими аскетами, що, здавалося, наука їх одна і цікавить. Але насправді вони ніжно любили один одного. У тому числі як вчених.

Щоб облаштувати ту саму лабораторію, подружжя Кюрі відмовляли собі у всьому, звідси і суворість їх побуту і зовнішнього вигляду. Але простота життя їх не пригнічувала. Вони навіть на весілля вирішили замість пишного торжества витратити гроші на купівлю велосипедів і разом об’їхати Францію. Обом такий медовий місяць дуже сподобався.

Читайте также:
Режисер Кіра Муратова буде відбирати номінантів кінопремії Оскар

Коли П’єр зрозумів, що дослідження дружини перспективніше, він без вагань перейшов в її помічники замість того, щоб перехопити собі і її роботу, і можливу славу. У науковому співтоваристві його шанували, намагаючись ігнорувати його дружину як всього лише безкоштовну лаборантку, але П’єр твердо виявляв Марії свою повагу і ніколи не приховував того, що вона — видатна вчена. Його загибель стала для Марії справжньою трагедією.

11 знаменитых семей, где муж поддерживал жену, а не соперничал с ней - и оба добились успеха
Фотографія подружжя Кюрі з весільної подорожі.

Схожі відносини були у астрофізиків Сесілії Пейн і Сергія Гапошкина. Вони оби були закохані в небо і співпрацювали плече до плеча. Сергію ніколи не приходило в голову змагатися з коханою, намагатися показувати їй її жіноче місце і тому подібні дурниці. В результаті вони обидва увійшли в історію астрофізики — в основному завдяки Сесілії.

Карін і Карл Ларссон

Шведський живописець Ларссон відомий, незважаючи на безліч інших робіт, своєю серією акварелей про Сонячний дім — будинок, де жила його сім’я і він сам. Зображені інтер’єри вважаються попередніми сучасного скандинавського стилю, для свого часу вони — новаторські, але і зараз виглядають дуже вражаюче і свіжо. Крім того, в цих інтер’єрах відчувається життя — ними не милуються, а користуються. І художник, і його дружина, і діти.

11 знаменитых семей, где муж поддерживал жену, а не соперничал с ней - и оба добились успеха
Акварель Карла, що показує інтер’єр від Карін і її саму.

Хоча в російському інтернеті за ці картини саме Карла Ларссона називають винахідником скандинавського стилю, на ділі він присвятив всі ці роботи того, щоб зафіксувати вражаючий працю і талант своєї дружини Карін — адже тоді не було кольорових фотографій, журнали по інтер’єру і хорошою можливості для жінки прославитися як дизайнер.

Читайте также:
Семирічна українка вийшла у фінал міжнародного конкурсу барабанщиць

Як і Карл, Карін спочатку була художницею, але живопис явно була не її долею. Карл був з дуже бідної сім’ї, що пережила в дитинстві фізичне насильство з боку батька і страждав депресією. Карін, навпаки, була з багатої сім’ї і люблячою. Коли її батьки подарували молодим будинок, Карін з ентузіазмом взялася за його облаштування справжній палац щастя і тут показала свій справжній талант.

11 знаменитых семей, где муж поддерживал жену, а не соперничал с ней - и оба добились успеха
Роботи Карін Ларссон і, якщо придивитися, невелика (поки) спільна робота Карін і Карла.

Вся обстановка в будинку зроблена за її ескізами і часто розфарбована або прикрашена нею самою. Текстиль вона навіть ткала своїми руками. Карл не просто відчув себе як в раю — він дійсно був вражений талантом дружини і багато років малював її дизайнерські знахідки, донісши до людей мистецтво Карін. Цей будинок дійсно дуже підтримував художника.

Схожий союз був у дитячих письменниць Ганні-Катаріни Вестли і її чоловіка Юхана. Звичайно, її книги сподобалися дітям і без ілюстрацій, але Юхан створив зображення героїв Ганни-Катаріни, які стали класичними, поставившись з великою увагою до кожної деталі тексту. Свою дружину він вважав дуже талановитої і не соромився їй про це говорити. Вона відповідала коханому чоловікові тим же.

11 знаменитых семей, где муж поддерживал жену, а не соперничал с ней - и оба добились успеха
У сімействі Вестли панували любов і взаємоповага.

Ще один надихаючий союз двох успішних у своїх професіях людей – Борис Хмельницький і Лариса Галактіонова: Незакінчений роман Робіна Гуда і його невінчаної дружини.

Текст: Ліліт Мазикина.
Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: