7 продуктів з найвищим вмістом холестерину

7 продуктов с самым высоким содержанием холестерина

«Дволикий» холестерин – так сучасні медики характеризують речовину, без якої організм, з одного боку, не може обійтися, а з іншого – його надлишок може створити серйозні проблеми для здоров’я. Тому так важливо знати продукти, в яких кількість холестерину – підвищений.

Чим небезпечний високий рівень холестерину

Любителі смачно і ситно поїсти зазвичай не замислюються про холестерин, який міститься в їжі. Проте, саме той холестерин, який образується (а не виробляється в організмі) є невидимим ворогом для розвитку багатьох хвороб.

Холестеринові бляшки, що утворюються в судинах, порушують процес кровообігу. Вони закупорюють судини, викликаючи атеросклероз і серйозні серцево – судинні захворювання.

Негативний вплив холестерину позначається і на еректильної функції, так як судини чоловічих статевих органів найтонші, в порівнянні з іншими. Тому, якщо починаються проблеми, то варто не тільки йти на прийом до уролога, а й перевірити холестерин в крові.

Одна з причин збою нормальної роботи організму є непомірне вживання тих продуктів, де багато шкідливого холестерину (низької щільності).

Читайте также:
Кухонна сіль: користь чи шкода

Продукти, що потрапили в «чорний» список

1. Яйця (жовтки)

Яєчні жовтки – рекордсмени за вмістом холестерину. Тому, якщо у людини вже підвищений холестерин, то слід або зовсім від них відмовитися, або їсти дуже рідко. Яєчний же білок можна вживати два – три рази на тиждень.

Однак за сучасними дослідженнями, яєчний холестерин менш шкідливий, ніж холестерин, який міститься в м’ясних продуктах.

2. Маргарин

Цей продукт відноситься до твердих рослинних жирів, або транс-жирів, які шкідливі для здоров’я всіх, а не тільки для тих людей, у кого підвищені значення холестерину в крові.

Не варто також вживати і масло низької якості, яке по шкідливості майже не відрізняється від маргарину.

3. Свинина

Найбільш затребуваний вид м’яса, багатий білками, але і жиром, а відповідно і холестерином. Наприклад, сто грамів свинини буде містити сто грамів холестерину.

Відмовлятися зовсім від цього продукту не варто, але краще обмежити його вживання, і віддавати перевагу більш пісній свинині.

4. Субпродукти

До найбільш якісної категорії відносяться: мови, мізки, печінка, легені, нирки, селезінка. Ці продукти, з одного боку, багаті корисними елементами, а з іншого, мають підвищений рівень холестерину.

Слід розуміти, що у всіх субпродуктах (в тому числі і різних паштети), вміст холестерину значно більше, ніж в м’ясі інших частин тварин.

Читайте также:
Регулярні заняття спортом подовжують літнім людям життя

5. Креветки

З точки зору високого рівня холестерину, – креветки є найнебезпечнішими серед морепродуктів. Всього в ста тридцяти грамах креветок – міститься добова доза холестерину.

Тому невелику порцію креветок можна з’їдати рази – два в тиждень тим, у кого холестерин в нормі. Якщо ж його рівень підвищений, то від цього блюда варто відмовитися.

6. Продукти з переробленого м’яса

До них відносяться різні ковбасні вироби, бекони, м’ясні консерви. Велика їх частина готується з жирної свинини, де надмірна кількість холестерину, плюс вельми сумнівні за якістю добавки.

7. Фаст-фуд

Один з наочних прикладів по’єднання в собі шкідливих речовин. Ресторанна їжа швидкого приготування смажиться на тваринних жирах з високим вмістом холестерину.

Взагалі, все жирне і смажене знаходиться під забороною або обмеженням!

Як знизити холестерин в їжі

Для приготування других страв потрібно користуватися пароваркою, духовкою або сучасною мультиваркою. Якщо при готуванні не можна обійтися без масла, то краще використовувати його високоякісні види, наприклад олія (першого холодного віджиму).

Читайте также:
Методи боротьби з лущенням губ

Перед приготуванням страв з птиці (курки або індички) потрібно знімати шкірку, так як вона є концентрованим джерелом холестерину.

Найбільш корисними будуть каші: вівсяна, гречана, а також бобові культури.

Додавання в раціон рослинної їжі допоможе нормалізувати ліпідний обмін. У кишечнику рослинні речовини – стерини вступають в з’єднання з холестерином, утворюючи комплекси. Вони не розчиняються, і потім виводяться з організму.

Це важливо! Щоденна доза холестерину (в цілому) повинна укладатися в межі: 200 – 400 мг.

Харчуйтеся правильно: від цього безпосередньо залежить самопочуття і здоров’я!

Понравилось
( 2 , average 5 from 5 )
Наталья / автор статьи
Наталья, редактор. Автор рубрики "Здоровье": граммотный биолог, увлекающийся психологией, будет заботиться о вашем здоровье, внешнем виде и внутреннем состоянии души. "Надеюсь мои статьи будут полезны и помогут вам быть здровыми и счастливыми."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.