Ангіна у дітей

Ангина у детей Здоров'я

Навіть влітку настрій дітей і їх батьків буває зіпсовано тонзилітом. Біль в горлі і лихоманка викликають бажання лягти в ліжко. Якщо ви підозрюєте, що у дитини це захворювання, обов’язково зверніться до лікаря, так як вам можуть знадобитися антибіотики, які призначає тільки фахівець. Якщо ангіну не лікувати або лікувати неправильно, вона може ускладнитися захворюваннями інших органів, таких як серце, суглоби і нирки.
Основними симптомами є висока температура і біль в горлі.

Що таке ангіна або гострий тонзиліт

Ці два захворювання дуже схожі між собою, розрізняються в основному ступенем вираженості. І те, і інше-запалення піднебінних мигдалин, які є важливою частиною імунної системи, захищаючи дихальні шляхи і запобігаючи проникненню вірусів і бактерій в організм через рот і ніс.

Коли захисні сили організму ослаблені, мигдалини більше не можуть чинити опір небажаним вторгненням. Бактерії і віруси починають розмножуватися, пошкоджуючи тканини мигдалин і викликаючи їх збільшення. Ангіною можна заразитися: бактерії потрапляють в організм дитини через повітря, коли хвора людина розмовляє, кашляє або чхає.

Читайте также:
Кава покращує чоловічу здоров'я

У дітей захворювання зазвичай викликається бактеріями стрептокока, хоча винуватцями можуть бути і віруси. Гострим тонзилітом найчастіше хворіють діти у віці 3-14 років.

Типи гострого тонзиліту

  1. Катаральна ангіна, коли піднебінні мигдалини стають опухлими і червоними.
  2. Фолікулярна ангіна, при якій на опухлих мигдалинах утворюються білуваті і жовтуваті горбки.
  3. Лакунарна ангіна викликається утворенням жовтих гнійних бляшок на збільшених мигдалинах.

Симптоми гострого тонзиліту

Захворювання починається раптово, і розпізнати хворобу можна за такими ознаками:

  • – Температура зазвичай підвищується до 39-40 градусів, і дитина починає відчувати озноб.
  • – Горло дуже болісно, особливо при ковтанні, і важко проковтнути навіть слину, тому хворий не може їсти.
  • – На мові з’являється білий наліт, а з рота виходить неприємний запах.
  • – Лімфатичні вузли на шиї, під нижньою щелепою, збільшені.
  • – У дитини болить голова, він слабкий і погано спить.
  • – Іноді бувають болі в животі і блювота.

Чому діти часто хворіють тонзилітом влітку?

Найголовніший винуватець гострого тонзиліту-ослаблений імунітет, який не перешкоджає швидкому розмноженню бактерій. Здавалося б, влітку дитина повинна бути міцною, здоровою: тепло, сонце, багато овочів. фруктів і ягід, багатих вітамінами…

Читайте также:
Чи небезпечна інтимна близькість під час критичних днів

Але виявляється, що і в теплу пору року імунна система не має ідеальних умов. Їй загрожує холод, який ми шукаємо, щоб врятуватися від спеки. Різкі скачки температури, наприклад, викликані вживанням холодних напоїв або поїданням морозива, послаблюють захисну функцію слизової оболонки горла.

Дитина може захворіти тонзилітом після охолодження в приміщенні з кондиціонером, особливо якщо температура сильно відрізняється від температури на вулиці. Занадто довге перебування на сонці може не тільки привести до перегріву і пошкодження шкіри, але і послабити імунітет. Він слабшає і при тривалих переїздах до місця відпочинку в іншій кліматичній зоні.

Крім того, ангіна може розвинутися внаслідок інфекції в порожнині рота, викликаної карієсом, стоматитом та іншими захворюваннями.

Лікування гострого тонзиліту

У разі бактеріальної інфекції лікарі зазвичай призначають антибіотики, прийом яких не можна припиняти, навіть якщо температура нормальна і дитина відчуває себе добре. Якщо гострий тонзиліт лікується недостатньо, у хворого можуть виникнути рецидиви і хронічне захворювання, яке призводить до порушення функції мигдалин.

Читайте также:
Стало відомо, що їдять на сніданок стрункі знаменитості

Неадекватне лікування гострого, особливо, гнійного, тонзиліту може призвести до міокардиту (запалення серцевого м’яза), отиту (запалення середнього вуха), ревматоїдного артриту, запалення нирок та інших захворювань. Також може утворитися абсцес (нарив), що часто вимагає хірургічного втручання.

Дитині дають ліки, призначені лікарем для зниження високої температури. На початку захворювання до шиї можна прикласти теплий сухий компрес. Для дітей старшого віку підходять смоктальні пастилки або спреї, заспокійливі біль в горлі і знімають запалення.
Можна полоскати горло теплим розчином кухонної солі-половину чайної ложки солі розчиніть в склянці теплої води. Відвари ромашки і шавлії також підходять для полоскання горла.

Дитина з тонзилітом повинен лежати в ліжку в гострий період захворювання, звичайною діяльністю він може займатися тільки після повного одужання. Хворому давайте багато рідини для пиття, так як висока температура призводить до великої її втрати. Підійдуть теплі чаї з ромашки і квіток липи. Годуйте його легкозасвоюваною м’якою їжею, не гарячою і не холодною.

Ізолюйте дитину від інших членів сім’ї і дайте йому окремий посуд, яку після їжі слід ретельно обполоснути і тримати в окропі протягом 10-15 хвилин.

Читайте также:
Обійми здатні укріпити імунітет

Для запобігання рецидивів тонзиліту необхідно загартовувати дитину, щоб він рідше хворів на простудні захворювання, вчасно лікувати каріозні зуби, аденоїди і запобігати інфекції.

Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.