Хвороба зубів може призвести до діабету

Пародонтит супроводжується запаленням і кровоточивістю ясен, хиткістю і поступовим випаданням зубів.

Нове дослідження показало, що ця хвороба може виявитися ранньою ознакою цукрового діабету 2 типу.

За даними ВООЗ, діабет страждають близько 422 мільйонів людей по всьому світу, а в Україні хвороба торкнулася майже 3% населення. Крім стійкого підвищення рівня цукру в крові (гіперглікемії), цукровий діабет проявляється посиленим виділенням сечі (поліурією), постійною спрагою (полідипсією), почуттям голоду, свербінням шкіри і слизових.

Відмінна дієта, яка допоможе схуднути швидко і з користю для здоров’я

Нове дослідження, опубліковане в журналі BMJ Open Research & Care, передбачає, що ранньою ознакою цукрового діабету може виявитися захворювання ясен – пародонтит. Автори також пропонують просту процедуру скринінгу діабету – аналіз крові з пальця, узятий прямо в стоматологічному кабінеті.

Дослідники з Амстердамського університету в Нідерландах оцінили в цілому 313 учасників – пацієнтів університетської стоматологічної клініки. 126 з них мали легкий або помірний пародонтит, 78 – важкий. 198 осіб не мали ознак хвороби ясен.

Учасники з пародонтитом в середньому мали більш високий індекс маси тіла (вище 27), але інші фактори ризику – підвищений артеріальний тиск або високий рівень холестерину в крові – були подібними у всіх трьох групах.

Читайте также:
Як пережити спеку гіпертонікам

Найкращий напій для продовження молодості

Вчені оцінили відмінності в середніх значеннях гликогемоглобина (HbA1c). На відміну від стандартного вимірювання глюкози, цей біохімічний показник відображає вміст цукру в крові не в момент вимірювання, а за тривалий період (до 3 місяців).

Люди з найбільш важкою формою пародонтиту мали найвищі значення HbA1c, що говорить про преддиабете. Крім того, високий відсоток людей з помірним запаленням ясен також потрапили в групу ризику розвитку цукрового діабету 2 типу.

У 47% людей з важкою формою пародонтиту був виявлений преддиабета.

За чи проти: наскільки небезпечно засмагати топлес

Дослідження обсерваційне, тому не може пояснити причинно-наслідкового зв’язку між хворобою ясен і цукровий діабет. Тим не менш, автори припускають, що скринінг пацієнтів з пародонтитом може бути ефективним способом запобігти розвитку діабету 2 типу.


Великий піст: Скільком українцям можна постити
читайте також

Источник:Telegraf

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: