Чим корисний для здоров’я часник: несподівані факти

Чем полезен для здоровья чеснок: неожиданные факты

Часник називають ліками від тисячі хвороб, і це не просто слова, адже він має ряд цілющих властивостей.

Часник містить багато білкових речовин, вуглеводів і вітамінів. Часник містить вітаміни С, В6, В12, нікотинову кислоту, тіамін і рибофлавін.

Часник також містить кальцій, калій, магній, натрій, фосфор і залізо, цинк, марганець, а вміст йоду в три рази більше, ніж у цибулі.

Зелені стебла часнику мають каротин, а в складі ефірних олій є сірка, яка вражає найбільш стійкі мікроорганізми. Вчені довели, що часник вбиває навіть збудника холери – холерний вібріон.

Витяжка з часнику може зупиняти майже всі патогенні кишкові мікроби, зокрема, золотистого стрептокока. Ця невибаглива рослина має ще і ранозагоювальні та протизапальні властивості – вичавлений сік допомагає загоювати виразки, опіки та гнійні рани.

Найвідоміше властивість часнику – він у кілька разів підсилює опірність організму до різних інфекційних хвороб. Також компоненти часнику сприяють жовчовиділенню, споживання цієї рослини розширює судини кровоносної системи, покращує роботу серцево-судинної системи, збуджує апетит, володіє болезаспокійливими і антисептичними властивостями.

Часник варто вживати для профілактики стенокардії і судинних тромбозів, адже аденозин, який є в часнику, має властивість розширювати коронарні судини і затримувати агрегацію тромбоцитів.

Часник – незамінний продукт харчування діабетиків, оскільки має властивість сприяти посиленню утворення в печінці глікогену і зниження рівня цукру в крові.

Властивості часнику ефективно діють при запальних процесах в легенях, навіть якщо є нагноєння. Якщо в товстому кишечнику відбуваються процеси бродіння або гниття – часник просто незамінний.

А ще часник чудово дезінфікує травний тракт і уповільнює згортання крові. Фітонциди, які є в часнику, здатні знищувати бактерії і сапрофіти. Флавониты знімають спазми в судинах, сприяють зниженню тиску і допомагають виводити холестерин.

Небезпечних властивостей часнику дуже мало, але вони є. Його не можна вживати людям, які мають захворювання шлунково-кишкового тракту або алергію на речовини, які є в часнику.

Источник

Залишити коментар

Adblock detector
Читайте ранее:
У Китаї розкрито криптовалютная піраміда на 13 мільйонів доларів
У Китаї розкрито криптовалютная піраміда на 13 мільйонів доларів

Китайські правоохоронні органи заарештували творців шахрайської криптовалютной схеми, в рамках якої незаконним шляхом було отримано близько 13 мільйонів доларів від...

Закрыть