Що потрібно знати про «несолодку» хворобу – діабет

сахарный диабет

Сутність різних типів захворювання

Переддіабетичного стан – рівень цукру в крові (6-7ммоль / л) вже підвищений, але не критичний. Симптоми діабету ще не виявляються, і виявити його початкову стадію може тільки аналіз крові. Цей стан поки можна зупинити, головне дотримуватися правильного харчування і регулярного фізичного навантаження (не менше двох годин на день).

Діабет 1-го типу: підшлункова залоза не виробляє гормон інсулін, який знижує кількість цукру в крові. Патологія проявляється в дитячому або підлітковому віці, висловлюючи різкі симптоми. Лікування проводять обов’язковими ін’єкціями інсуліну.

При діабеті 2-го типу (90% від загального числа хворих) – інсулін виробляється в нормальній кількості, але організм не може його засвоїти. В результаті відбувається накопичення в крові цукру. Це захворювання спостерігається у пацієнтів більш зрілого віку. Незважаючи на те, що діагностується воно з затримкою, на ранніх етапах піддається коригування: дієтою і помірним фізичним навантаженням (в будь-якій формі). Можливо, навіть обійтися без ліків, якщо з раціону харчування виключити швидкі вуглеводи, віддаючи перевагу продуктам з великим вмістом клітковини, що перешкоджає всмоктуванню глюкози.

Класичні симптоми діабету, і хто в групі ризику

Зазвичай ознаки хвороби проявляються, коли вже в організмі не вистачає інсуліну. Мучить спрага, відчуття голоду, часте сечовипускання. Супроводжуючі людини слабкість і втома, проблеми з вагою – є непрямими факторами. Повинно насторожити повільне загоєння порізів і ран, а також можливе оніміння ніг.

До групи ризику, перш за все, потрапляють люди з генетичною схильністю. Малорухливий спосіб життя, наявність надмірної ваги, високий рівень холестерину – все це може спровокувати діабет. Цьому підступному захворюванню супроводжує ряд ускладнень. Першими приймають удар судини, а це переддень інфаркту та інсульту. Розвиток діабету призводить до хронічної ниркової недостатності. Погіршення кровопостачання шкіри може призвести до утворення трофічних виразок. Ожиріння на тлі високого цукру в крові може викликати онкологічні патології.

Читайте также:
Рідка дієта для діабетиків: ремісія можлива

Однак медики констатують факт, що пацієнти з другим типом хвороби, які систематично проходять обстеження, мають тривалість життя вище середньої. Останнім часом з’явилися глюкометри нового покоління, за допомогою яких можна самостійно вимірювати вміст глюкози, навіть без проколу пальця.

Понравилось
( 1 , average 5 from 5 )
Наталья / автор статьи
Наталья, редактор. Автор рубрики "Здоровье": граммотный биолог, увлекающийся психологией, будет заботиться о вашем здоровье, внешнем виде и внутреннем состоянии души. "Надеюсь мои статьи будут полезны и помогут вам быть здровыми и счастливыми."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.