Фільм Слабошпицького “Плем’я” завоював російську кінопремію “Ніка”

Стрічка удостоїлася престижної нагороди РФ в номінації “Кращий фільм країн СНД і Балтії”. Режисер на церемонію нагородження не приїхав

Режисер картини “Плем’я” Мирослав Слабошпицький (фото – Slaboshpytskiy/Facebook)

Лауреатів найстарішою національної російської кінопремії “Ніка” за 2014 рік напередодні ввечері нагородили в Москві. Картина українського режисера Мирослава Слабошпицького “Плем’я” завоювала російську кінопремію “Ніка” в номінації “Кращий фільм країн СНД і Балтії”.

Режисер стрічки на церемонію нагородження приїхати не зміг, так як зайнятий зйомками наступної картини. Але він відправив звернення, в якому говориться, що для нього “це велика честь отримати таку премію”. “Я дуже сподіваюся, що в майбутньому році цю нагороду зможе отримати один з найбільш талановитих українських режисерів Олег Сенцов (арештований РФ по сфабрикованій справі про підготовку теракту, – ред.)”, – зазначив Слабошпицький.

Переможцем головній номінації “Кращий ігровий фільм” стала картина режисера Олексія Германа-старшого “Важко бути богом”, який також посмертно був удостоєний нагороди як кращий режисер.

Також на церемонії були нагороджені володарі почесних премій “Ніки”. В номінації “Честь і гідність” премія дісталася актрисі Лії Ахеджакової. Про це у своєму відеозверненні, яке було показано на церемонії, повідомив народний артист СРСР Ельдар Рязанов, вперше після хвороби з’явився на екрані.

Премію “Ніка” за внесок у кінематографічні науки, критику і освіту отримав засновник Музею кіно в Москві Наум Клейман.

Знаменитий російський сценарист Юрій Клепіков відзначений почесною премією “Ніка” за видатний внесок у кінематограф. Клепіков співпрацював з такими режисерами, як Андрій Кончаловський, Лариса Шепітько, Олексій Герман-старший, Віталій Мельников.

Нагадаємо, 13 грудня 2014 року фільм “Плем’я” Слабошпицького отримав приз в номінації “Європейське відкриття” на сьогоднішній церемонії вручення нагород Європейської кіноакадемії, яка є європейським аналогом “Оскара”.

На Каннському фестивалі у травні минулого року фільм “Плем’я” отримав приз фонду Ган, приз “Відкриття” і Гран-прі. 15 червня 2014 року фільм також отримав гран-прі VIII міжнародного кінофестивалю ім. Андрія Тарковського “Дзеркало”. 14 вересня також була отримана престижна нагорода Міланського кінофестивалю.

9 вересня 2014 року український Оскарівський комітет оголосив, що фільм “Поводир” представить Україну в номінації “Фільм іноземною мовою”. Після цього режисер і продюсер фільму “Плем’я” заявили, що не задоволені складом оскарівського комітету і вважають рішення нечесним.

За матеріалами: ТАСС

Источник:Liga.net


Leave a Reply

Your email address will not be published.