Як боротися з нападами мігрені?

Більше 10 % населення світу страждають від мігрені.

Ці напади найчастіше проявляються у жінок, ніж чоловіків. Частота нападів може бути різною: кілька разів в рік, а може бути і щоденна. Але найбільш часті напади: 2-8 разів у місяць.

Як визначити мигренозную атаку?

Якщо у вас протягом дня сильний головний біль і вас дратує світло і звуки. При цьому це почуття ще й супроводжується нудотою і блювотою. Так, це ознаки мігрені.

Причини захворювання:

– стреси.

– спадкова схильність.

– гормональні збої.

– нервова і фізична перевантаження організму.

– нестача або надлишок сну.

– порушення кровопостачання головного мозку (через звуження судин).

– нерівномірне розширення судин головного мозку.

– продукти харчування та алкоголь.

– коливання атмосферного тиску.

– порушення регуляції обміну речовин.

– порушення центральної нервової системи.

2 види мігрені.

Є 2 види захворювання: мігрень з аурою і звичайна.

Аура передвіщає наступ головних болів за 10-30 хв. В цей момент у людини може виникнути мерехтіння в очах, може частково погіршитися зір, втрачається чутливість. Ця мігрень вважається класичною.

При ній виникають: нудота, непереносимість світла і звуків, втома, слабкість, перед очима миготять спалахи світла.

А ось як проявляє себе звичайна мігрень: людина відчуває на собі пульсуючі головні болі (біль локалізується в одній частині голови), знижується активність, посилення болю при фізичних навантаженнях.

Для того, щоб ефективно боротися з цим захворюванням, потрібно ще й знати його провокаторів (тригерів). Було б непогано завести щоденник, в якому б ви описували обставини виникнення сильних головних болів.

Отже, тригери:

1. Дієта. Часто головний біль може викликати кава, чай, Кока-кола, шоколад, міцні лікери і червоне вино. Сир і інші молочні продукти теж можуть вплинути. А також – кондитерські вироби

2. Чисто жіноча причина. Мігрень може і виявитися за кілька днів до і після, також під час менструації.

3. Поганий сон. Порушення сну може приводити до неприємної головного болю. І що найцікавіше: не важливо, в більшу чи меншу сторону змінюється кількість сну. Може тоді варто скасувати вилежування в ліжку у вихідний день?

4. Погода підступна. Вже встановлено, що вона впливає на біохімічні процеси в організмі людини. Часто люди скаржаться на проблеми з самопочуттям саме при зміні метеоумов.

5. Свята. Тут тобі і святковий стіл виною та порушення режиму сну. Варто обмежувати кількість спиртних напоїв, особливо червоного вина. Намагайтеся уникати солодкої і солоної їжі. Продукти, що містять фруктозу будуть чудовою альтернативою (помідори, виноград, мед). І по можливості, намагайтеся не порушувати режим сну.

6. Гори. У високогір’ї напади можуть виникати частіше. Причиною всьому – не достатня кількість кисню.

7. Подорожі. А тут може бути цілий джерело причин: поспіх, дорожня тряска, зміна режиму дня, їжа всухом’ятку, зміна атмосферного тиску в літаку – і це не весь список факторів, які впливають на мандрівника.

8. Світло. Інтенсивний світло провокує напади приблизно у 30% людей, які страждають цим захворюванням.

9. Температура, вологість і тиск. Крім підйому літака, холодна погода теж може бути тригером.

10. Заколисування. Будь-який вид транспорту, де вас заколисує – легко може спровокувати напад.

11. Емоційний фактор. Коли людина перебувати у стресі, у нього в організмі виділяється адреналін. У свою чергу, він сприяє розвитку мігрені. Навчившись контролювати свої депресивні почуття, буде легше впоратися з мігренню.

Розуміючи своїх «ворогів», тригерів, можна застерегти себе від частих мігренозних атак. Скажімо, якщо людина не буде ігнорувати сніданки вранці, то відчуття голоду не позначиться на його головних болях. Тому, важливо створити собі ту атмосферу, яка зменшить кількість нападів і навіть більше: покращить якість життя в цілому.

Крім медикаментозних препаратів, головні болі можуть допомогти зменшити заняття йогою або за допомогою акупунктури.

Але головне – не забувати про консультацію лікаря-невролога. Адже, можливо, причинами сильних головних болів можуть бути порушення організму.

Источник:Telegraf


Leave a Reply

Your email address will not be published.