Як позбутися від застарілого целюліту

Как избавиться от застарелого целлюлита

Целюліт з’являється непомітно: спочатку він злегка псує зовнішній вигляд, а потім поступово стає серйозною проблемою, причому не тільки фізичної, а й психологічної. Коли «апельсинова кірка» набуває запущену форму, то впоратися з нею можна, тільки підключивши цілий комплекс заходів. Крім того, потрібно запастися терпінням, бути наполегливим у своїх зусиллях, не шкодувати на це часу і грошей.

Що означає поняття «целюліт»

Це певна патологія, при якій змінюється структура жирової підшкірної клітковини. Якщо цей процес прогресує, то шкіра стає горбкуватою з западинами.

Деформація зачіпає, перш за все, клітини епідермісу, в яких порушується кровообіг.

Поштовхом для розвитку целюліту можуть послужити різні причини:

  • – незбалансоване харчування
  • – гормональні збої
  • – шкідливі звички (куріння і алкоголь)
  • – недолік рухів
  • – недосипання і стреси
  • – зневоднення організму.

Це основні фактори, але найскладнішим є генетична схильність до нерівного рельєфу шкіри, яка може проявити себе ще в дитинстві.

За який термін, можливо позбутися целюліту

Кожен організм індивідуальний, і реагує по-різному на одні й ті ж способи усунення проблеми.

В першу чергу, має значення стадія занедбаності целюліту. Найчастіше це стосується більш зрілих жінок, так як вік сам по собі гальмує процес оновлення клітин.

У молодих дівчат епідерміс може відновитися через 6-8 місяців. А для тих, кому за сорок і більше – будуть потрібні значні зусилля, і тривалий період часу (від 10 місяців до 2-х, 3-х років).

Читайте также:
Як приховати симптоми похмілля на роботі

Важливою обставиною є здатність тканин людини до регенерації. Вона може істотно відрізнятися навіть у людей молодого віку.

Критерієм для прикладу може служити час, необхідний для загоєння ран. Якщо досить кілька днів, – то клітини шкіри будуть швидко реагувати і на позбавлення від «апельсинової кірки». Але в разі, коли буде потрібно один – два тижні, – то і з целюлітом буде складніше впоратися.

Налагоджене харчування – основа для боротьби з целюлітом

Відрегулювати систему харчування необхідно на будь-якій стадії прояви целюліту (навіть на ранній). В іншому випадку, подальші зусилля не принесуть очікуваного результату.

Безпосередньо харчуванням вплинути на целюліт неможливо, але якщо контролювати вміст жиру в раціоні, то це поступово «спрацює».

Обмеження також стосуються: смаженої, копченої, солоної їжі, здобної випічки, газованих напоїв. Важливо виключити продукти, що містять ароматизатори, консерванти, різні хімічні добавки. Накопичуючись в організмі, вони викликають порушення метаболізму, які відразу негативно проявляються на шкірі.

Не слід забувати про воду, точніше про достатню її кількість. Це допомагає в боротьбі з целюлітом. Фахівці рекомендують розраховувати необхідний її обсяг для людини наступним чином: масу тіла помножити на тридцять мл рідини. Таким чином, при масі тіла 70 кг – кількість споживаної щодня води повинно бути: 70 * 30 – 2100 мл. Сюди не входять кава, соки, супи, а тільки вода без газу і не міцний чай.

Фізичне навантаження – ворог целюліту

У тих місцях, де м’язи не активні, зазвичай кров і лімфа циркулюють гірше. Тому помірне, але регулярне фізичне навантаження – це одна з умов комплексного впливу на проблемні зони.

Читайте также:
Як позбутися целюліту за місяць до відпустки

Для ніг і сідниць можна виконувати такі вправи:

– Присідання: ноги тримати на ширині плечей, спину рівною, руки виставляти вперед. Але коліна повинні бути на тому, же рівні (не далі за), як і пальці ніг.

– Вправа велосипед: лежачи на спині, рухати ногами, імітуючи дії на педалях. Їзда на реальному велосипеді тільки доповнить позитивний ефект.

– Вправа стілець: притулившись спиною до стіни, повільно опускатися до положення (як би сидячого на стільці), затриматися так приблизно хвилину. Зробити кілька разів.

– Класична планка: варіації цієї вправи дуже ефективні, причому відразу для декількох груп м’язів. Можна робити упори, як на руках, так і на ліктях.

Пам’ятайте, що на поліпшення кровотоку, добре впливає навіть звичайна ходьба. Відмовтеся від ліфта, піднімайтеся і спускайтеся по сходах (можна поступово, збільшуючи кількість поверхів).

Увечері можна підняти ноги вгору, спираючись ними в стіну, це також допоможе кращій циркуляції крові (оберігаючи її від застоїв).

Використання антицелюлітних засобів

Масажі, ванни, контрастний душ, скраби, маски, різні компреси, обгортання – ці методи дієві на ранніх стадіях появи «апельсинової кірки».

Виняток становить ручний масаж, який, на думку фахівців, можна застосовувати постійно (незалежно від ступеня вираженості целюліту), так як він сприяє кращій прохідності лімфи. Ця процедура важлива, як для профілактики, так і для того, щоб закріпити ефект зниклого целюліту. Його необхідно виконувати регулярно, щоб підтримувати тонус шкіри.

Читайте также:
Це рослина може захистити від раку кишечника

Однак не слід забувати про протипоказання будь-якого виду масажу:

вагітність, тромбофлебіт, дерматит, непереносимість кремів.

Для запущеної форми целюліту застосовують більш серйозні косметичні процедури. Найбільш затребуваними є наступні:

Мезотерапія

Являє собою методику введення хімічних препаратів (ін’єкцій) в проблемні ділянки шкіри. За рахунок дії спеціальних активних компонентів, прискорюється обмін речовин, і руйнуються локальні жирові відкладення.

Тривалість сеансу не більш години, один раз в тиждень, а мінімальний курс для отримання позитивного ефекту становить десять процедур.

Ризик ускладнень мінімізований, а результат зберігається до двох – трьох років.

Кріоліполіз

Це виборча корекція локальних жирових відкладень в проблемних зонах. Товщина складок повинна бути не менше трьох сантиметрів. Процедура виконується шляхом попереднього здавлювання тканин з подальшим їх охолодженням. В результаті відбувається руйнування жирових накопичень.

Цей спосіб можна поєднувати з мезотерапією, а проводять його зазвичай не частіше ніж один раз на місяць.

Для усунення застарілого целюліту, можуть знадобитися інші більш радикальні заходи.

устранения застарелого целлюлита

Апаратні методи

Вакуумний вид масажу

Це один з сильних засобів рятування від запущеного целюліту. Для нього використовуються спеціальні банки (які можна купити в аптеках). Діє за рахунок перепаду тиску, проникаючи в глибокі шари шкіри.

Розрізняють два види: при статичному банки залишаються на одному місці, а при кінетичному – вони переміщаються відповідно кровотоку. Тривалість такого масажу не повинна перевищувати тридцяти – сорока хвилин. Курс лікування – в межах двадцяти сеансів.

Ударно-хвильова терапія

Надає омолоджуючу дію на уражені целюлітом ділянки шкіри, підвищуючи їх еластичність і пружність. Крім того, виправляються шорсткості, і зменшується обсяг і кількість жирових клітин. Курс лікування включає десять процедур з інтервалом в півроку.

Читайте также:
Що відбувається з тілом при інтервальному голодуванні

Лімфодренажний масаж (пресотерапія)

Це один із сучасних способів усунення целюліту, ефективний навіть на його останньої фіброзної стадії. Суть методу полягає в ритмічної стимуляції м’язів, для якої використовується спеціальний апарат.

За рахунок виведення з організму токсинів, зайвої рідини, шкідливих речовин і продуктів розкладання жирів – відновлюється струм лімфи.

Пацієнт перебуває в костюмі, манжети якого підключаються до приладу, через який подається стиснене повітря. Завдяки чергуванню низького і високого повітряного тиску відбувається розгін лімфи і посилюється приплив крові до жирових тканин. Тривалість одного сеансу 40-45 хвилин.

Електростимуляція

Являє собою пасивну гімнастику, так як напруга м’язів здійснюється не в результаті фізичного навантаження, а за рахунок електричного струму.

Позитивні сторони даного методу: тканини краще забезпечуються киснем, що прискорює обмін речовин, в тому числі і в підшкірно-жирової клітковини. Тонізуються також і м’які тканини, знищуються горбки целюліту.

Негативні моменти: метод має багато протипоказань, і проводити його повинен тільки досвідчений фахівець. Якщо встановити електроди зі зміщенням всього на кілька міліметрів, то очікуваного ефекту від процедури, практично не буде.

Крім того, електростимуляція не робить зміцнюючого дії на серцевий м’яз, що є результатом реальних фізичних навантажень.

Пам’ятайте!

Будь-які методи боротьби з целюлітом, повинні усунути не тільки його негативні прояви, а й запобігти його розвиток в майбутньому. А це можливо тільки при комплексному впливі на проблемні ділянки і дотриманні здорового способу життя!

Понравилось
( 1 , average 5 from 5 )
Наталья / автор статьи
Наталья, редактор. Автор рубрики "Здоровье": граммотный биолог, увлекающийся психологией, будет заботиться о вашем здоровье, внешнем виде и внутреннем состоянии души. "Надеюсь мои статьи будут полезны и помогут вам быть здровыми и счастливыми."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.