Як схуднути після пологів

Как похудеть после родов

Часто жінки в поняття схуднення вкладають сенс «моментального» рішення проблеми. Але це в корені неправильний підхід. По-перше, швидко втрачені кілограми, мають звичай так само швидко і повернутися. По-друге, прискорені методи не безпечні для здоров’я. Правильніше буде поставити питання таким чином: як після пологів повернути нормальну фігуру і при цьому добре себе почувати.

Психологічна підготовка

Важливо зрозуміти, як ви ставитеся до себе в новому «пополнівшему» стані. Звичайно, багато що залежить від того, в якій вазі ви були до пологів, і наскільки рішуче налаштовані на повернення своїх колишніх форм.

Найкращий спосіб поступового схуднення – це поєднання раціонального харчування з помірним фізичним навантаженням. Використання будь-яких інших «оригінальних» варіантів може мати негативні наслідки для вашого стану.

Однак фахівці встановили цікавий факт. Позитивний ефект можливий тільки в разі, якщо жінка не буде пересилювати себе при виконанні даних умов. Дотримання певних обмежень і процедур повинно приносити хоча б невелике (на початку) моральне задоволення, поки воно не перейде в корисні звички.

Читайте также:
Тонізуючі напої на 1 січня

Результат не може бути швидким, а мотивація для нього повинна стати усвідомленою необхідністю. Ніякі відмовки для себе самої (якби було більше фінансів, часу, допомоги з боку і так далі) не зроблять гальмуючої дії, якщо ви самі будете налаштовані рішуче. Так що саме в ваших руках ключ до позитивних змін вашого зовнішнього вигляду.

Чи можна худнути годувальниці?

Існує думка, що поки мама годує дитину грудьми – схуднути неможливо. Але насправді не тільки можна, а й треба. Головне, щоб не припиняти спеціально цей процес заради схуднення. Дитині потрібно довше отримувати материнське молоко, і це цілком сумісне з поверненням мами до колишньої форми.

Поки дитина не отримує додаткового прикорму, то жінка витрачає приблизно п’ятсот калорій. Багато мам в цей період можуть навіть різко схуднути. Але коли паралельно з грудним вигодовуванням вводиться прикорм, то жінка повинна зменшувати калорійність свого раціону. Без фізичного навантаження і без скорочення харчування, – вона може стрімко набрати ще більшу кількість кілограм, ніж у неї було.

Читайте также:
Неіснуючі діагнози, в які ви вірите

Жінка зазвичай набирає зайву вагу не тому, що годує грудьми, а через недостатній рух і перебор в калоріях своєї їжі.

Важливо пам’ятати, що не існує принципової відмінності: присутнє грудне вигодовування чи ні. Головним моментом є перевага в сторону активності в балансі між споживаної їжею і фізичним навантаженням мами (в цифрах це буде складати приблизно 300-500 ккал).

Що не слід робити при відновленні гарної форми після пологів

  1. Не можна починати процес схуднення відразу після пологів. Обов’язково потрібно дати своєму організму деякий час для відновлення природним чином.
  2. Стрімке схуднення (на один – два кілограми в тиждень) може привести до ендокринних порушень в організмі, а також підвищити в’ялість шкіри, яка дещо втратила свою еластичність.
  3. Головним принципом повернення форми повинна стати поступовість у зміні, як навантажень, так і раціону харчування (незалежно від того годуєте ви грудьми чи ні).
  4. Не можна йти шляхом зменшення кількості калорій без фізичної активності. Так само, як і збільшувати навантаження при незмінному раціоні харчування. Позитивний результат можливий тільки при розумному поєднанні цих двох взаємопов’язаних сторін одного загального процесу.
  5. Ні в якому разі не можна голодувати! Навіть, якщо ви вже не годуєте грудьми, це викличе зворотний ефект, з непередбачуваними наслідками. Справа в тому, що якщо організм не отримує необхідну кількість їжі, то переходить в стресовий стан, і починає відкладати про всяк випадок «свій запас». А це призводить потім до ще більшого набору ваги, з можливими фізіологічними порушеннями.
  6. Ще одне важливе застереження від фахівців: не потрібно використовувати ніякі спеціальні засоби для схуднення (таблетки, біодобавки, різного роду чаї). При вигодовуванні грудьми – це може нашкодити дитині, а якщо ви вже не годуєте – то безпосередньо і вам.
Читайте также:
Дієтологи розповіли, як швидко схуднути на гречці

Рекомендації для безпечного схуднення

Перш за все, намагайтеся висипатися, тому що недолік сну ваш організм розцінить як певний стрес, і це не призведе до втрати калорій, а навпаки. Недосипання також може призвести до депресивного стану, а для мами це взагалі не дозволено.

По можливості спите одночасно з дитиною, а все необхідне по побуту – робіть, щоб він знаходився в цей момент недалеко від вас (в переносному кріслі або прив’язаний до вас в слінгу). Пізніше можна привчити дитину грати поруч з вами.

Спростіть, наскільки можна, свій побут, використовуючи корисні прилади (мультиварку, посудомийну машину). Готуйте в цей період не якісь там складні страви, а прості і легкі. Це також полегшить процес схуднення.

Не застосовуйте до себе занадто строгих обмежень в їжі: потроху можна все, що хочете. Жорсткі заборони викличуть у вас психологічний «протест», а це ще більше віддалить вас від наміченої мети. Їжте часто (5-6 разів), але невеликими порціями.

Не виснажуйте себе також фізичними вправами: все добре в міру. Ви повинні відчувати легку втому, а не розбитість.

Читайте также:
В якому віці чоловіки відчувають себе щасливими

Більше бувайте з дитиною на свіжому повітрі при будь-якій погоді. Це піде на користь вам обом.

Пам’ятайте! Ви повинні піклуватися не тільки про своє чадо, але і до себе ставитися з увагою. Вашій дитині потрібна здорова і позитивно налаштована мама!

Понравилось
( 1 , average 5 from 5 )
Наталья / автор статьи
Наталья, редактор. Автор рубрики "Здоровье": граммотный биолог, увлекающийся психологией, будет заботиться о вашем здоровье, внешнем виде и внутреннем состоянии души. "Надеюсь мои статьи будут полезны и помогут вам быть здровыми и счастливыми."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.