Як приймати холодний душ

fallback Здоров'я

Холодний душ – це найкращий спосіб зарядити себе енергією на цілий день. Це корисно не тільки для здоров’я, але і для кишені. Крижана вода виступає в ролі знеболюючого засобу, антидепресанту, імуностимулятора. Але щоб відчути всю користь від процедури, слід приймати її правильно.

Холодний душ: користь і шкода

У цього душа є корисні властивості. Він зміцнює здоров’я людини і сприяє відновленню організму. Загартовування не завжди застосовується при підвищеній чутливості організму до холоду. Перед початком загартовування потрібно знати, яка користь і шкода холодного душу.

Ось якими корисними властивостями володіє душ в холодній воді.

 1. Холодна вода нормалізує стан шкіри, насичує вологою клітини епідермісу і волосся.
 2. Миття прохолодною водою допомагає підготуватися до робочого дня.
 3. Організм буде готовий до майбутніх стресових навантажень. Він буде працювати в максимальному темпі. А бадьорість-це висока продуктивність праці, швидкість у прийнятті рішень.
 4. Прохолодний душ допомагає контролювати свої емоції. Він підвищує стійкість нервової системи, дає їй можливість звикнути до стресових ситуацій.
 5. Ранкові водні процедури допомагають зміцнити силу волі. Якщо не вистачає мужності, скажімо, дотримуватися дієти, холодна вода допоможе зібрати волю в “кулак”. Те ж відноситься і до спортивних тренувань в спортзалі.
 6. Регулярні водні процедури вранці – це ще й розвиток сили волі. І якщо людина зможе регулярно дотримуватися того, що спочатку здавалося тортурами, то далі можна підпорядкувати своїй волі практично все.
 7. Холодний душ допомагає боротися з депресією.
 8. Холодна вода бореться з поганим сном. Навіть кілька хвилин впливу на організм крижаної води допомагає» перезавантажити ” організм. При цьому активуються рецептори, заспокійливі і розслаблюючі нервову систему.
 9. Холод допомагає скинути зайву вагу і боротися з ожирінням. Причому він впливає саме на жирові клітини. Тіло буде спалювати калорії, а вплив низької температури допоможе активізувати обмін речовин.
 10. Низькі температури сприяють очищенню лімфатичної системи. Це допомагає захищати організм від інфекційних захворювань.
 11. Під впливом низької температури поліпшується кровообіг. Кров краще доходить до важливих органів людського тіла. Крім того, ранкові обливання запобігають застій крові.
Читайте также:
Як впливає атмосферний тиск на артеріальний тиск людини

У деяких випадках холодний душ вранці може негативно позначитися на здоров’ї людини. Ця процедура протипоказана при:

 • захворюваннях серцево-судинної системи-аритмії, тахікардії, ішемічної хвороби серця;
 • шкірних захворюваннях;
 • підвищеному внутрішньоочному тиску;
 • гострих респіраторних вірусних захворюваннях;
 • високому або зниженому артеріальному тиску;
 • непереносимості крижаної води.

Холодний душ для чоловіків

Багато хто цікавиться, чи можна приймати холодний душ чоловікам кожен день. Результати медичних досліджень говорять про те, що чоловікам рекомендується щоденні холодні водні процедури. Вони підвищують рівень тестостерону, знижують кількість жиру в організмі і запобігають розвитку серцево-судинних патологій.

Щоденний холодний душ володіє такими корисними властивостями.

 1. Прискорює спалювання зайвого жиру. Низькі температури підсилюють обмін речовин, що дозволяє позбутися від жирових відкладень і знизити вагу.
 2. Збільшує виробництво тестостерону. Цей ефект пов’язаний з тим, що статеві залози найкраще функціонують при низьких температурах. Для того, щоб холодна вода була дійсно корисною, рекомендується не знижувати її температуру нижче 16 градусів.
 3. Відновлює м’язи після спортивних тренувань.
 4. Зміцнює імунну систему. Чоловіки, регулярно приймають холодний душ, рідше застуджуються і хворіють.
 5. Холодна вода запобігає закупорюванню пор епідермісу брудом і жиром.
Читайте также:
Як збити тиск без таблеток швидко

Як приймати холодний душ

Якщо виникло бажання почати приймати холодні водні процедури, слід врахувати кілька важливих нюансів. Вони збережуть і примножать здоров’я, не дадуть розвинутися простудних захворювань.

Перш за все, у ванній кімнаті має бути досить тепло. Знаходження в холодній ванні після крижаної води буде, м’яко кажучи, некомфортним. Більш того, холодне повітря у ванній може викликати застуду і навіть запалення легенів. Оптимально починати водні процедури влітку. Обов’язково потрібно гартуватися вранці.

Правильний холодний душ повинен починатися з води комфортної температури. Вона може бути досить високою. Потім потрібно відключити теплу воду, змінити її на холодну. Щоб перевірити її температуру, досить направити холодний душ на ноги. Якщо водяний струмінь здалася не дуже холодною, можна обмити нею руки, ноги, обличчя. І тільки після цього потрібно направляти воду на все тіло.

Спочатку акліматизація до холодної води буде проходити повільно. Тому необхідно обливатися протягом всього лише декількох секунд. Звикати до холодних водних процедур потрібно поступово.

Не слід відразу ставати під холодну воду, особливо якщо ніколи не було досвіду в проведенні обливань. Якщо організм не звик до таких процедур, це буде для нього дуже великим стресом. Вода з температурою нижче 16 градусів може викликати переохолодження.

Читайте также:
Лікарі назвали головні продукти, які допоможуть знизити тиск

Після обмивання потрібно добре розтерти тіло рушником. Це розігріває тіло і дарує заряд бадьорості, енергії на весь день. Не слід сильно розтирати ділянки тіла, в яких розташовані Лімфаузли – пахви, пах, область за вухами. Відразу після процедури бажано походити протягом декількох хвилин в нижній білизні.

Після правильно проведеного душа людина відчуває у всьому тілі приплив тепла. Це означає, що посилився кровообіг, посилився обмін речовин. Не потрібно панікувати, якщо відчувається холод: надалі потрібно просто підвищити температуру води.

Програми та техніки

Програми холодного душу для чоловіків дозволяють почати загартовування і тренувати тіло.

 1. Програма “дитсадок”. Протягом двох тиждень процедуру потрібно приймати протягом 10 секунд. Перевищувати тривалість душа не варто. Перед тим, як включити холодну воду, слід розігріти своє тіло.
 2. “Школяр”. Тривалість перебування під холодною водою збільшується до 45 – 60 сек. Тривалість цього етапу – 2 тижні. Рекомендується досягати цієї тривалості протягом декількох днів.
 3. “Студент”. Холодний душ потрібно приймати протягом 45-60 вдихів (протягом двох тижнів). Причому дихати потрібно глибоко і повільно. Загальна тривалість душу повинна становити не більше трьох хвилин.
 4. “Доросла людина”. Душ потрібно приймати протягом однієї хвилини, проте холодну воду слід включати відразу ж.
 5. “Мудрий старець”. Душ приймається протягом 45-60 зітхань. Так само, як і в попередньому випадку, заходити в крижану воду потрібно поступово.
 6. “Напівбог”. Суть цієї програми тренування в тому, що чоловік повинен перебувати під холодною водою довше, ніж протягом 60 зітхань.
Читайте также:
Зелений чай знижує або підвищує тиск

Після виконання всіх цих етапів тіло знаходить загартування, а розум – силу. Організм стає захищеним від бактерій і вірусів. Звичайно ж, загартовуватися не можна під час застуди або іншої хвороби.

Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.