Як впливає атмосферний тиск на артеріальний тиск людини

fallback Здоров'я

Людина – частина природи, і будь-які зміни, що відбуваються в даному середовищі (температури або тиску) не можуть не відбиватися на ньому. Тільки проявляються вони у всіх по-різному. Недарма виділяють людей: метеозалежних і тих, хто майже не реагує на зовнішні погодні фактори.

Що являє собою атмосферний тиск

Повітря, що оточує Землю, має свою масу, яка робить свій тиск на всі земні об’єкти, включаючи і людину. Сила повітря, що утворюється при цьому процесі – і є атмосферний тиск.

Образно, такий повітряний стовп (приблизно 15т) міг би розчавити людей і взагалі все живе, але цього не відбувається через те, що тиск зовнішній і внутрішній врівноважуються. У людському організмі він дорівнює атмосферному тиску.

Тиск в межах 760 мм ртутного стовпа прийнято вважати нормальним. Це ідеальний атмосферний тиск для сприйняття людиною. Відповідно тиск вище цього значення, вважається підвищеним, а нижче – зниженим.

Тиск може змінюватися кілька разів протягом дня, але, як правило, це відбувається вранці і ввечері.

Читайте также:
Чи можна вилікувати підшлункову залозу (панкреатит) повністю?

Яку дію в цілому надає атмосферний тиск на людей

Зазвичай людина адаптується до тиску, характерному для місцевості, де вона проживає, не відчуваючи при цьому будь-яких «незручностей» для свого організму.

На самопочутті відображаються різкі зміни значень атмосферного тиску. Причому, навіть здорові люди можуть відчувати якийсь дискомфорт, який виявляють у втрати працездатності, тяжкості в голові і тілі.

Як відзначають фахівці, найбільш страждають від перепадів атмосферного тиску «сердечники», тобто люди, які вже мають проблеми з серцево – судинною системою.

Відповідно це негативно впливає і на людей, у яких спостерігається, як підвищений (гіпертоніки), так і знижений (гіпотоніки) артеріальний тиск.

Атмосферний тиск вище норми

Такий стан в природі називають антициклоном. Супроводжується він, в основному, ясною безвітряної погодою, при відсутності різких її коливань.

Проте, як у гіпертоніків, так і у гіпотоніків виникає нездужання, що проявляється загальною слабкістю.

Така погода супроводжується збільшенням в повітрі різних домішок, шкідливих для здоров’я. Тому можуть проявитися проблеми з дихальною системою.

Крім того, підвищений атмосферний тиск знижує захисні властивості організму. На фізіологічному рівні це пов’язано зі зменшенням в крові числа лейкоцитів. В результаті людина стає більш вразливою для різного роду інфекцій.

Читайте также:
Ногу звело: що робити, коли виникають м'язові судоми

Атмосферний тиск нижче норми

Зниження тиску (або циклон) призводить до появи хмарності, вологості повітря і опадів.

Досвідчені кардіологи вважають такий знижений атмосферний тиск дуже підступним для людей, що мають проблеми з власним тиском.

У гіпертоніків в такій ситуації артеріальний тиск підвищується ще більше. А у гіпотоніків він ще сильніше знижується. Тому в цей період слід регулярно вимірювати кров’яний тиск, що дозволить своєчасно вжити заходів щодо його нормалізації.

Дані зміни в атмосфері нерідко провокують не тільки мігрені, але і збої в роботі шлунково-кишкового тракту і порушення сну.

Таким чином, будь-які відхилення природного тиску від норми, чреваті проблемами зі здоров’ям, перш за все у людей, у яких власний тиск підвищений або знижений.

Як послабити негативний вплив змін атмосферного тиску

  1. Перш за все, звернути увагу на свій розпорядок дня, внести певні корективи, щоб по можливості, раніше лягати спати.

При цьому сон повинен бути не менше 8-9 годин.

  1. Щоб нічний відпочинок став більш повноцінним, можна випити перед сном заспокійливого напою, наприклад, чаю з м’ятою або ромашкою.
  2. Після пробудження потрібно легко помасажувати стопи і гомілки, і тільки після цього вставати з ліжка.
  3. Слід виконати легку коротку гімнастику, – це додасть судинам необхідний для них тонус.
  4. Виключити вправи, які спрямовані на підтримку рівноваги (нахили і присідання).
  5. Після розминки добре прийняти контрастний душ (якщо немає протипоказань), щоб зарядитися бадьорістю.
  6. Не потрібно в цей період перепрацьовувати, нервувати, навантажувати себе фізично і емоційно.
  7. По можливості частіше приймати горизонтальне положення і відпочивати.
Читайте также:
У чому користь морської капусти

Пам’ятайте!

Вплинути на погоду людина не може, але допомогти своєму організму пережити цей період під силу кожному.

Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.