Які інфекції можуть загрожувати при купанні у водоймах

Какие инфекции могут угрожать при купании в водоёмах

У літні дні люди намагаються врятуватися від спеки поблизу водойм. Але купання в них, крім приємної прохолоди, – таять в собі масу неприємних сюрпризів у вигляді різних інфекцій. Розглянемо докладніше, що нас може очікувати в воді і на пляжах.

Найчастіші інфекції, якими можна заразитися при купанні

Відзначимо відразу, що найнебезпечнішою є тепла стояча вода прісних водойм, так як в ній найбільше патогенних мікроорганізмів. Морська вода натурально дезінфікується сіллю, в басейнах проводять штучне знезараження (хлорка, іонізатори), а водойми – найсприятливіше середовище для «агентів» інфекцій.

Познайомимося ближче з цими невидимими ворогами:

  1. Ентеровірусна інфекція. Пляжі, де велике скупчення людей – основний розсадник для цих вірусів. Всього один ковток з водойми, і ви опиняєтеся в зоні ризику (розлад шлунка, блювота і інші неприємності). Але можуть бути і ускладнення у вигляді кон’юнктивіту, фарингіту, незрозумілою висипу на тілі, і навіть ангіни. Спостерігалися й рідкісні випадки прояву запалень головного і спинного мозку (менінгіту).
  2. Вірус, одна з форм гепатиту, в даному випадку «А». Він не такий небезпечний, як його «родинні» види, але для печінки досить неприємний. Його інкубаційний період проходить понад п’ятдесят днів. Нічого не підозрюючи, чоловік, вже восени може відчути на собі «відгомони» відпочинку. Симптоми виражаються тільки в підвищеній температурі тіла. При її погашенні жарознижувальними засобами – ситуація для печінки, яка ослаблена вірусом, ще більше посилюється.
  3. Гельмінти. Ці паразити також підстерігають людей при купанні. Температура води двадцять градусів – вже цілком достатня для розмноження гельмінтів та їх личинок. Особливо, глистовими зараженнями страждають діти і люди похилого віку, з хронічними захворюваннями. Як відомо, препарати проти гельмінтів відрізняються токсичністю. Тому краще приймати тільки ті, які призначив лікар.
  4. Лептоспіроз. Це одне з небезпечних інфекційних захворювань, яке також підстерігає людину при купанні у водоймах. Його ще називають водної лихоманкою, і починається ця «напасть» з різкого головного болю, підвищення температури і болю в животі. При цьому страждають, перш за все, такі органи, як печінка і нирки. В ході процесу хвороби можливі ускладнення, аж до летального результату. Інфекція не передається від людини до людини, а головними її переносниками є гризуни. Бактеріям легше потрапити в організм через слизові оболонки, ранки і порізи.
  5. Холера. Медики всього світу до теперішнього часу не можуть впоратися з цією страшною інфекцією. Зазвичай збудники холери потрапляють у водойми з каналізаційних стоків. При попаданні в кишечник людей, вони швидко адаптуються і починають активно розмножуватися. Якщо інфекція проходить в легкій формі, то справа обмежується розладом шлунка. Але важкі форми в зв’язку з зневодненням організму, можуть викликати сильну інтоксикацію і проблеми з серцевою діяльністю.
Читайте также:
Бурякова дієта допоможе ефективно скинути зайву вагу

Яких захворювань не варто побоюватися, купаючись у воді

Одне з найбільш поширених помилок – це те, що в забрудненій воді можна «підхопити» такі захворювання, як хламідіоз, гонорею, сифіліс та інші їм подібні.

Звичайне купання (без занять у воді сексом) не призводить до таких заражень. Вони передаються тільки від людини до людини статевим шляхом. Неможливо також плаваючи в воді, заразитися гепатитом В і ВІЛ-інфекцією.

Деякі люди впевнені в тому, що купаючись в прохолодній воді, можна застудити нирки. Але переохолодження може бути тільки поштовхом для розвитку хвороби, але не основним фактором. Температура нашого тіла підтримується за рахунок внутрішніх ресурсів. Зовнішні причини можуть спровокувати розвиток циститу.

Але, як то кажуть, краще зайвий раз перестрахуватися, і не піддавати себе випробуванням, купаючись у холодній воді.

Що повинно насторожити при виборі місця для купання

Перш за все, знаки, що забороняють купання в певних ставках або водоймах.

Далі звертайте увагу на наступні ознаки:

  • – якщо плавають зграї гусей і качок, то в воді живуть паразити;
  • – сліди тварин і «продукти» їх життєдіяльності – свідчать про місце водопою, а це загроза кишкових інфекцій;
  • – корчі, які стирчать з води, означають, що там є невидимі відразу зарості, а це може призвести до травм і порізів;
  • – якщо поблизу є стічні канави, то там не тільки паразити, а й токсичні хімічні сполуки.
Читайте также:
Вчені розповіли, чому чоловіки вмирають раніше за жінок

Як уберегти себе на відпочинку

Постаратися знайти місце, де немає великого скупчення людей. Як відомо, маленькі діти рідко користуються туалетом, тому вода там вже не може бути чистою.

Піниста вода з незрозумілою забарвленням водойми – також повинна насторожити.

Пісок – зона підвищеного ризику, так як його не обробляють дезінфікуючими засобами, і вже на глибині п’яти – шести сантиметрів, він буде середовищем для розвитку шкідливих бактерій (збудників інфекцій). Особливо не бажано розташовуватися на вологому піску.

Уникайте неглибоких ставків і водойм, де слабка циркуляція води.

І головне правило при купанні: намагайтеся не ковтати воду, коли плаваєте!

Понравилось
( 1 , average 5 from 5 )
Наталья / автор статьи
Наталья, редактор. Автор рубрики "Здоровье": граммотный биолог, увлекающийся психологией, будет заботиться о вашем здоровье, внешнем виде и внутреннем состоянии души. "Надеюсь мои статьи будут полезны и помогут вам быть здровыми и счастливыми."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.